> > פרוייקט ליווי בוגרי הפנימייה/ "בית הבוגר"
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


פרוייקט ליווי בוגרי הפנימייה/ "בית הבוגר"

פרויקט לווי לבוגרי ויצו הדסים נולד מתוך הרעיון לשמר את הקשר עם בוגרי פנימיית ויצו הדסים מתום סיום לימודיהם. תוכנית כוללת בתוכה לווי במהלך טרום גיוסם לשירות הצבאי או הלאומי (שנת י"ב) ,לווי במהלך השירות הצבאי וכלה שנה לאחר שיחררום מהשירות הצבאי.
אנו בויצו הדסים מאמינים בקיומו של רצף, דרך נכונה לרכך את המעבר מהסביבה התומכת בפנימייה לחיים האזרחיים באמצעות מסגרת חמה ועוטפת.

מטרות התוכנית:

·         לווי פרטני בהסתגלות למסגרת הצבאית - יצירת קשר עם גורמי הצבא של אותו חייל\ת, מתן מענה לבעיות ת"ש  שונות ועזרה בתיווך גורמי הצבא.

·         בניית תוכנית אישית - שתעמוד על זיהוי צרכים אישים של הבוגר, הצבת מטרות ויעדים לחיים טובים יותר עבורו .

·         לווי קבוצתי- בניית פלטפורמה לעבודה קבוצתית והעשרה בתכני העצמה במהלך השתתפותם בפרויקט.

·         הכוונה לקראת החיים העצמאיים בתום השירות בהיבט התעסוקתי והלימודי-חשיבה משותפת על כיוון  תעסוקתי , תיווך למרכזי השמה , בניית תוכנית אישית ללימודים ויצירת קשר עם מוסדות להשכלה גבוהה לתוכניות מיוחדות , מלגות וכ'ו.  

לימודים אקדמאים לבוגרי פנימיית ויצו הדסים

בשנת 2012 נפתחה תוכנית פיילוט ללימודי תואר ראשון במכללה האקדמית בית ברל בשיתוף המנהל לחינוך התישבותי.

התוכנית  כוללת תואר במדעי החברה של האוניברסיטה הפתוחה , מסלולי הלימוד הם: מנהיגות חברתית, קרמינולוגיה, מדיניות ציבורית ויתכנו מסלולים נוספים. התוכנית כוללת שני מחזורים, הראשונה תפתח בחודש מרץ 2012 והמחזור השני בספטמבר 2012.

דרישות הקבלה: בוגר פנימייה עם 12 שנות לימוד .

לתמונות נוספות של ה בוגרים

הקמת בית הבוגר

בשנת 2010 הוקם בית הבוגר בעקבות צרכים של הבוגרים לשהייה בכפר במעברים שונים בחייהם.  בית הבוגר מאפשר רצף המשכי לבוגרים בין העבר, הווה והעתיד ונותן תחושת שייכות וביטחון לבוגר . במסגרת השהייה בבית הבוגר אנו מתאימים תוכנית אישית לבוגר בליווי איש צוות לפיתוח מיומנויות וכישורי חיים מתאימים ליציאה לקהילה/מסגרת הצבא וכו' בית הבוגר מדמה מגורים עצמאיים ובדרך זו מקדם ומפתח את המיומנויות השונות בתחום זה .לכתבה שפורסמה ב מעריב

פרוייקט עם חברת "פלגג"-

בשנת 2010 החל פרוייקט חדש עם קבוצת "פלגג" בנושא חונכות אישית (מנטורינג) לבוגרי הפנימייה כתרומה למען הקהילה. עובדי ההנהלה הבכירה של פלגג חונכים באופן פרטני את בוגרינו. התוכנית עם פלגג מיועדת לקדם את בוגרי הפנימייה בתחומי החיים השונים, נותנת להם מענה לצרכים השונים של הבוגר באמצעות מסגרת המעניקה תמיכה ומדגישה נוכחות של דמות מבוגרת ואחראית המלווה את הבוגר למס' שנים .לאתר קבוצת  "פלגג"

 


כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry