> > אות הנוער הישראלי
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


אות הנוער הישראלי

פנימיית ויצו הדסים לקחה השנה חלק בתוכנית אות הנוער הישראלי.

בסגרת התוכנית שהופעלה בפנימייה,  בחסות ויצו עולמית, השתתפו חניכים  מהפנימייה בטיול אתגר "בשביל ישראל " , בהתנדבות בקהילה ובפרוייקטים נוספים. 
תכנית פרס (אות) הנוער הישראלי היא חלק מתוכנית הפרס הבינלאומי שיזם הדוכס פיליפ מאדינבורו, בעלה של מלכת בריטניה, בשנת 1965. בתוכנית משתתפות 39 מדינות ומאז 1960 גם ישראל.

מטרת התוכנית לעורר ולעודד אצל בני הנוער המשתתפים בה מוטיבציה למעורבות חברתית באמצעות עיסוק בדרך חיים מאוזנת והתנדבותית, ניצול נאות של שעות הפנאי והדגשת הפוטנציאל האישי תוך מפגש עם בני נוער שונים. התוכנית מקנה ערכים של מורשת, אהבת הארץ ואהבת הזולת.

ערכים חשובים נוספים שמעודדת התוכנית הם ערך השוויון והפלורליזם.
ייחודה של התוכנית הוא בעובדה שמשתתפים בה בני נוער מכל המגזרים: יהודים, ערבים, דרוזים, נוצרים, בדואים, עולים חדשים וכמו כן גם נכים ומוגבלים, נוער בסיכון ונוער בעל צרכים מיוחדים.

התפיסה החינוכית רואה בתוכנית דרך חיים המציבה לבני הנוער אתגרים בתחומים שונים (ספורט, שירות לקהילה, יצירתיות) דרכם יוכל כל חניך להוביל את עצמו להגשמה עצמית ולמיצוי הפוטנציאל האישי שלו, היא מעודדת את החניכים להכיר ולאהוב את הארץ, להגשים את עצמם, לרכוש ידע חדש בתחומים שלא הכירו ולפתח את כישוריהם החברתיים תוך מפגש עם בני נוער שונים.

מידע נוסף על התוכנית באתר  ויצו עולמית

בהדסים משתתפים כ 70 חניכים בתוכנית זו. במסגרת התוכניות יוצאות משלחות מכל העולם וגם מישראל. מהפנימייה של ויצו הדסים יצאה השנה משלחת פינלנד ב 12.3.11 עם זיוה חניכת הפנימייה ואסי שבו מצוות הפנימייה. בשנה שעברה (2010) יצאו ארבעה חניכים למשלחת בצ'כיה: יוני סנקר, רונן גולנד, דנית כהן ורומן סנדלובסקי.  אנו גאים לספר כי יוני סנקר ושרית כחלון קיבלו השנה את אות הכסף על פועלם בתרומה למען הקהילה והגשמה עצמית.

שרית כחלון ויוני סנקר ביום הטקס:

  

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry