> > > חברי שנת שירות - תנועת הצופים
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


חברי שנת שירות - תנועת הצופים

לאתר תנועת הצופיםבכפר הנוער ויצו הדסים פועלת מידי שנה קבוצה של כ 7 בני נוער אשר יוצאים לשנת שירות של שנה להתנדבות לפני כניסתם לשירות הצבאי.
הש"ש מגיעים מטעם תנועת הצופים לאחר שהתמיינו בקפידה על ידי תנועת הצופים ובחרו להתנדב בפנימיות- בהן כפרי נוער שונים מתוך מגוון סוגי ההתנדבויות והגרעינים שהתנועה מציעה.

בתנועה מגדירים את גרעין הפנימיות כך:
" גרעין פנימיות פועל בכפרי נוער, פנימיות חסות הנוער, פנימיות חינוכיות ומעונות האדם בעלי מוגבולויות.. מטרתו היא להתאים את הכלי הצופי באופן מעשי וערכי למסגרת הפנימייה ובכך לאפשר לילדים ובני נוער לחוות חוויה צופית". 

ואכן, קומונת הש"ש פועלת בכפר במישורים שונים:

*כפרטים- הש"ש מתחלקים  בין הקבוצות השונות והמשפחתונים שם הם מעבירים פעילות חינוכית ערכית וחווייתית לפחות אחת לשבוע וחונכות באופן אישי ופרטני את החניכים- בבתי הספר, בחוגים ובפעילויות אחה"צ.
הש"ש מהווים לילדי הקבוצה מעין "אח גדול", משמשים  להם  דוגמא, תומכים, מקשיבים  ועוזרים.
*כקומונה- אחת ההתנסויות המרכזיות בשנת השירות היא העבודה המשותפת של כל הש"ש בפעילויות השונות בכפר- הרמת מפעלים, סופי שבוע עם נושאים מיוחדים, חגים, פעילויות כלל כפריות, חוגים ושיאים שונים לאורך השנה.
כל אלו נעשים תוך שימוש במגוון הכלים החינוכיים, מיומנויות ההדרכה והערכים שרכשו הש"ש בצופים.

ייחודם של הש"ש בכפר הוא בגילם הצעיר (הקרוב לגילאי החניכים) ובנוסף בעצם היותן מתנדבים, דבר אשר גורם להם לפעול באהבה ובמסירות תוך הקדשת זמנם למען ילדי הכפר.

דוגמאות לפעילויות שונות של קומונה ה'– שנת 2009/10
* כוכב נולד- פרוייקט שהתקיים בשלושה שלבים: מיונים , חצי גמר והגמר הגדול שבו התארח גם הזמר עומר אדם , יוצא כוכב נולד.

* קפה דילמה- מס' מפגשים בימי שבת , לקבוצות שונות ע"פ גילאים, בהם דנו הקבוצות בנושאים חברתיים שונים והעלו דילמות שונות, כמובן יש כיבוד וואווירה חיובית ומהנה.

* שבת סדנאות- שבת מלאה בסדנאות שונות: ריקוד, תיאטרון, ג'גלינג , שיאו של היום היה קירקס .

* יום ספורט - התקיים ביום שבת , יום שלם באוירה ספורטיבית עם תחרויות בין הקבוצות ביחד עם החניכים, כמובן הקב' המנצחות קיבלו פרסים.

* ימי שישי- פעילות לשכבה הצעירה: קריוקי , מסיבת פיג'מות ופעילויות חברתיות נוספות.

* חגים - בכל חג מתקיימת פעילות שונה, ביחד עם רכזת התרבות וכל החניכים משתתפים.

כמו כן הש"ש המקסימות יזמו הקמה של :

חבורת זמר – הן הקימו להקה בכפר של כ 10 חניכים מכל הגילאים,הם  נפגשים מס' פעמים בשבוע, עובדים על שירים וריקודים, מופיעים בקבלת שבת ובטקסים שונים, הן גם הוציאו חולצות ללהקה..

 

חוג אומנות –. נפגשים מידי יום א' לשעה וחצי, בחוג יש כ 17 חניכים . בתקופה זו עובדים על עבודת גמר שבסוף השנה יוצגו עבודות הגמר.  הן גם הצליחו לארגן תרומה לציוד אומנות בסכום של כ 5000 ₪, שמסייע להם בפעילות השוטפת

 

בפורים – הש:ש קיבלו תרומה של המון המון תחפושות , בנו חדר הלבשה ובו התחפושות היו תלויות בכל קירות החדר וכך כל ילד שנכנס יכל להתאים לעצמו תחפושות ולא חסר לאף חניך כולם יכלו להתחפש כפי שרצו.

 

לאתר תנועת הצופים לחצו כאן.
לצפייה בתמונות של חברי שנת השירות בשנת 2009 לחץ
כאן.

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry