צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


16.02.18

עמיתי, הורים ותלמידים יקרים שלום

א' באדר תשע"ח מביא עימו את בשורת היום ההולך ומתארך, ימי חורף אחרונים, מפנים מקומם אל השמש המלטפת, מרבדי פרחים בשלל צבעים מספרים כי האביב הגיע, ניתן לשאוף אוויר מלא הריאות ולחוש בריחה של העונה הקצרה והפרחונית המגיע אלינו  ממש בזמן, בחודש אדר. משנכנס אדר מרבים בשמחה, אם נוסיף לזה את מילותיו של רבי נחמן ש'מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד', הרי שאלו הימים והשעות שבהם אמור מפלס השמחה להימצא במגמת עלייה השבוע אם כך היו מספר אירועים משמחים:

"שישי שמח" –   גם השבוע יצאו התלמידים לשמח חולים בבית חולים תל השומר הפעם יצאה כיתה יא'3  להתנדבות של ביקור חולים התלמידים נכנסו לחדרי החולים שאלו לשלומם, דברו עם בני המשפחה וחילקו להם קפה תה ודברי מאפה. החוויה הייתה עצומה ומרגשת, התלמידים שמעו מהחולים ומבני המשפחה על תהליך ההחלמה, על הקושי בשהייה בבית חולים וכמובן על  חשיבות ההתנדבות . תודה לשי זוהר מחנך הכיתה, לעינת שובל על ליווי התלמידים   ולמירה סילם רכזת מחויבות אישית ולכם תלמידים יקרים על תרומה נפלאה זו.

מודל אום M.U.N -  ביום שישי מועדון מודל ה MUN אירח את סגן שגריר שבדיה במסגרת ההכנות לוועידת מודל האום בבית הספר האמריקאי שיתקיים בין התאריכים 18-20/3/18. הנבחרת שלנו תייצג את מדינת שבדיה. הדיון מרשים מאוד, התלמידים שאלו הרבה שאלות שגילו תובנה והבנה. האורחים מהשגרירות השוודית  נהנו מאוד והתרשמו מרמת הידע והבגרות של התלמידים. אנו מאחלים לנבחרת הצלחה רבה במודל ה MUN ומודים על המפגש . תודה לרובין פלם על ליווי הנבחרת ועל ההשקעה הרבה.

אדריכלות נוף – תלמידי מרחב המצוינות אדריכלות נוף וקיימות ערכו פעילות של זיהוי פרחי החורף שלנו במרכז הקיימות שלבש מרבדי פריחה טבעית מרהיבים. הפעילות בוצעה עם חיים זיו רכז מרחב המצוינות באמצעות אפליקציה ייעודית וספר להגדרת צמחים. תודה לחיים זיו

 

שכבה י' במרכז רבין – במסגרת תכנית זהות ולקראת קבלת תעודת זהות יצאו תלמידי שכבה י' למוזיאון מרכז רבין בתל אביב במטרה ללמוד על החברה בישראל, נסיבותיו והשלכותיו של הרצח ולהפיק לקחים מרצח ראש הממשלה יצחק רבין. בהמשך לסיור התלמידים עברו סדנאות בנושא הזהות הישראלית  תודה לשרה רז ולצוות החינוכי של השכבה ברשות גלית קלדרון רכזת השכבה.

 

 

מפגש בין דורי –  ערב הורים וילדים  התקיים השבוע בשכבה ז'.  חוויה יוצאת  דופן המאפשרת טעימה של שיח אחר ומעניקה עומק ומשמעות לקשר הבין דורי. הפעילות מהווה נקודת שיא מעוררת מחשבה לשלל הפעילויות הניתנות בנושאי עבר, הווה, עתיד,  בר ובת המצווה , השורשים והמעבר מילדות לבגרות  היה ערב מקסים  ההורים והתלמידים נהנו מאוד והודו על החוויה והשיח המוצלח.  תודה  לליאת גבעתי רכזת השכבה ולכל מחנכי השכבה.

הגשמת חלומותלהקת הדור האחרון במופע חינוכי שמתאים לכל ילד שיש לו חלום, ובעצם לכל מבוגר. במופע לומדים מחברי להקת הדור האחרון על ניסיונם, דרכם ואיך הגיעו להצלחה. הם משתפים רגעי קושי, ייאוש, ומלמדים את הקהל שצריך לפרגן ולעודד אחד את השני ולטפח את החלומות. התלמידים נהנו מאוד מהמופע המלהיב. תודה למאיה מלמד הרכזת החברתי על מופע מקסים זה.

אינטרנט בטוח  במסגרת החינוך לשימוש בטוח והגון באינטרנט כלל תלמידי חטיבת הביניים האזינו לדבריו של קצין הנוער דוד שלמה  על הסכנות ברשת החברתית ועל האחריות הפלילית בנוגע לאלימות ועברות ברשת. תודה למשטרת שדות ולאבי השוטר הקהילתי. תודה דוד שלמה קצין הנוער ולמאיה מלמד הרכזת החברתית

בנות להייטק –  בנות  שכבה ט ביקרו ב -  microsoft    הרצליה. הביקור במסגרת פרויקט מהממ"ט - מהממות לתחומי הנדסה מתמטיקה וטכנולוגיה. מטרת הפרויקט לעודד תלמידות עם כישורים גבוהים במקצועות המדעיים לבחור לקראת המעבר לתיכון הרחבה של 5 יח"ל  בגרות במתמטיקה ומקצועות לימוד אחרים מתחום המדעיים המדויקים. במסגרת הביקור נחשפו הבנות לסיפורי חיים של נשים ששילבו בקריירה המקצועית שלהן מקצועות אלה, והשתתפו בסדנת תכנות ופיתוח אפליקציות שונות. הבנות נהנו ונתרמו מאוד מהביקור.  תודה לכל מי שאירגן את הסיור המעשיר. לגלי סברי רכזת השכבה, לניר דוויק רכז העתודה המדעית הטכנולוגית, לדנה ברג רכזת מופת ולמיכל ברקוביץ מחנכת כיתה  ט 6 מופת.

כנס מנהלים של בתי ספר תחת פיקוחה של עליזה שרייר המפקחת הכוללת- התקיים בביה"ס ויצו הדסים ושילב בתוכו הרצאה על הקשר שבין רגש לקוגניציה. הרצאה מרתקת של ד"ר קרן בן יצחק תושבת אבן יהודה. זו הפעם השנייה שד"ר קרן בן יצחק מגיעה להדסים וחושפת אותנו לעולם המרתק של חקר המוח. נראה שיש מה ללמוד ומה להוסיף וליישם לקידום של הקשר הרגשי והחשוב שיכול להירקם בין מורים לתלמידים לטובת חוויה לימודית משמעותית ומוצלחת יותר של המורים והתלמידים כאחד. לאחר הרצאה מרתקת המשכנו למפגש מעניין אצל שכננו ביער אילנות-  ביקרנו בקהילה הטיפולית אילנות המוכרת לנו ככפר הנגמלים, ופגשנו אנשים טובים במקום מעניין ואיכותי מאוד. נחשפנו למשנה הסדורה ולאידאולוגיה החינוכית של הקהילה הטיפולית אילנות המנחילה ללומדיה כישורי חיים נדרשים לטובת השתלבות נכונה ועצמאית בחברה הישראלית. במהלך שהותם בקהילה (12-18 חודשים) עוברים החברים בה דרך משמעותית ומרתקת, מובנת מאוד בה סדר יום קפדני וגבולות ברורים מאוד. הקהילה מציעה לחבריה מגוון רחב של התמודדויות מעניינות עמלניות וסדנאיות מותאמות לצרכים, לכישורים וליכולות של חבריה, בסביבה מטופחת ורגועה. למדנו שהמקום פועל בחסות המדינה ומעניין מאוד לדעת שכיום, בניגוד לעבר, מרבית החברים בה נגמלים משימוש בסמי פיצוציות ומה שמוגדר בטעות כ"סמים קלים" כמו חשיש ומריחואנה שהשימוש בהם החריב את חיי החברים בקהילה וחיי משפחתם עד לשינוי ולתפנית שהם עוברים בקהילה הטיפולית ביער אילנות.  תודה למשה לוסטיג שארח אותנו בתשומת לב רבה, שהוא במקרה גם בן זוגה של ורדה שלנו המרכזת את מרכז של"פ- שעות לימוד פרטניות.

ביקור בבית הנשיא –  35 מורים מבית הספר הוזמנו לביקור בבית הנשיא כחלק מפרויקט "תקווה ישראלית". מטרת הפרויקט, לחבר לשותפות בין כל חלקי החברה בישראל ומציאת החיבורים לחברה רב תרבותית המכבדת את כל מגזריה השונים. הביקור כלל סיור הכרות עם מוסד הנשיאות בישראל  ועם תפיסת העולם של הנשיא ראובן ריבלין בנושא. תודה למיכל מנגר עם ארגון הביקור היה מעניין מאוד.

ביקור מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב – מנכ"ל משרד החינוך ביקר בכפר הנוער ויצו הדסים. הביקור שעסק ברובו בחלק הפנימייתי היה מרגש ומוצלח מאוד. כמו תמיד החניכים היו במוקד הביקור והם גם היטיבו להתבטא ולייצג את כפר הנוער תוך שהם מפרגנים ומודים לאנשי הצוות החינוכי.

ביום שבת יקראו בבית הכנסת את פרשת תרומה, תרומה  עבור המשכן הרוחני, העתידי, של האומה המתהווה.  עם ישראל עושה דרכו במדבר, נראה כי דרך ארוכה עוד לפני העם הצועד אל עצמאותו בדרכי המדבר הקשות, והנה מצווה משה לאסוף תרומה - "תְּרוּמָה מֵאֵת כָּל-אִישׁ אֲשֶׁר יִדְּבֶנּוּ לִבּוֹ,"  לבניין המשכן. מעניין הוא שהציווי הזה מתקבל דווקא באיבו של מדבר. בריק הגדול של הטבע המדברי, רחוק מחלום של עם בארצו ישכון - צריך למצוא שיטים ויריעות, עצים וצבעים, לולאות ופשתנים. מתוך האין נדרש איש החזון לדמיין יש גדול. תחילתו של חלום על ישוב מיושב, מתחיל דווקא בתכנון המבנה הקהילתי הרוחני, ובכדי שכולם ירגישו שייכות צריך שגם ירגשו בעלות ולכן מוזמן כל אחד לתרום כפי יכולתו, מי בכסף ובזהב, מי בפריטים ומי במעשה. כולם שותפים לדרך ואין אנשים שהם יותר בדרך מאשר מורים.

אני מבקש לתת תזכורת נוספת לחודש ההערכה הבית ספרית ומבקש לחזק את ידכם ולאמץ את ליבכם למשב את הקהילה ולהזמין את התלמידים לתת לכם משוב בונה.

דרך צלחה וסוף שבוע נעים- אלי וצוות ההנהלה

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry