צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


12.01.18

עמיתי הורים ותלמידים יקרים שלום

יום נפלא- יום א' נפתח במצב רוח חגיגי ובמחוות של מועצת התלמידים למורים ולתלמידים שחלקו ברכה סמלית ודבר מתיקה והסתיים במעגלי ריקוד של מורים ותלמידים שפיזזו יחד ברחבת בית הספר. מריקודי עם, המשכנו לריקודי שורות וריקוד מעגלים. ריקודי עם שולבו עם ריקודי היפ הופ וברקדאנס. תודה למאיה מלמד הרכזת החברתית וללירון מרגלית. בין זה לזה זכינו לביקורה  של ועדת פרס החינוך הארצי. באירוע מתוכנן בקפידה חשפנו במשך שעתיים וחצי דחוסות את הפעילות החינוכית המגוונת ופורצת הדרך בקהילתנו: בשיח, בשיר, בסרטונים ובמיצגים. עמיתים רבים לקחו חלק בשלב ההערכות ובשלב הביצוע. לא נמנה כאן את כולכם. מרבית המציגים היו התלמידים, למעלה מ 100 תלמידים לקחו חלק בפרזנטציות השונות ורבים נוספים סייעו בהכנות. הביקור היטיב לבטא את עבודתכם המסורה. חברי הוועדה הטיבו לסכם את הביקור בקצרה, באופן מעמיק ומקיף כאחד, חלקו שבחים, לעבודתכם ופועלכם. אני מודה מקרב לב ובהערכה רבה לחברי ועדת הפרס, לעמיתי הרבים בתפקידים השונים בכפר ולתלמידים הרבים שסייעו לנו לקראת יום הביקור ובעשייה השוטפת שאפשרה לנו להביא לידי ביטוי תוצרים מרתקים באווירה נפלאה.

יום הלשון העברית – ממשלת ישראל הכריזה על יום כ"א בטבת, הוא יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, יום הלשון העברית. יום העברית תשע"ח עומד השנה בסימן 70 שנה למדינת ישראל ו – 160 שנה להולדתו של אליעזר בן יהודה. בשכבות ז' ו – ח' הועברת פעילות בכיתות על ידי תלמידים משכבה ט' בהנחיית צוות המורות ללשון והרכזת יפה שריד. בהפסקה נהנו התלמידים משירים על השפה העברית תודה ליפה שריד רכזת לשון בחטיבה, לצוות המורות ללשון ולדנה ברג ס. פדגוגית בחטיבת הביניים התלמידים נהנו מאוד מיום מיוחד זה.

 

ערב חשיפה למופת -  בשבוע שעבר נפגשנו עם ההורים לבוגרי כיתות ו' לערב חשיפה מוצלח. השבוע קיימנו ערב חשיפה לתכנית מופת המופעלת בביה"ס בהצלחה זו השנה החמישית. במהלך הערב חשפנו את עקרי התכנית והליך ההרשמה המורכב הכולל ראיון ומכינת הכנה. במהלך הערב הכרנו את איילון המנחה האזורי מטעם עמותת מופת ומי שניהל את חט"ב בהדסים בעבר. בערב נכחו למעלה מ150 הורים ותלמידים. הראיונות לתכנית מופת נקבעו ליום א' 21/1/2018.  תודה לדנה מזרחי מנהל חטה"ב, דנה ברג ס. מנהלת חטה"ב ואחרית על כיתות מופ"ת  ולאיילון נציג עמותת מופת.

 

ביקור של סופרת ליזי אזולאי - התלמידות במגמת ספרות לומדות  השנה על דמות האישה בספרות ובקולנוע. התלמידות נחשפות לסיפורים מרתקים שממרכזם דמות נשית המתמודדת עם דילמות שונות ומכשולים שעליה להתגבר עליהם. סיפורים וסרטים אלה תורמים  להעצמת התלמידות שבוחנות את ההתרחשויות באור ביקורתי תוך מציאת פתרונות למצב. הסופרת ליזי  שכתבה את הספר הנערה מעמק חונסאר ביקרה בכיתה ושוחחה עם התלמידים על דמותה של הנערה והאישה בפרס והדיון היה מהנה ופורה. תודה לורדה מייזל רכזת מגמת ספרות.

 

הכנה לצה"ל שכבה י"א – במסגרת התוכנית להכנה לצה"ל השתתפו השבוע, יום שני, תלמידי שכבה יא' ביום עיון שמטרתו לספק לתלמידים מידע על תפקידים ותהליכי המיון. יום העיון כלל שלושה חלקים:

·       בנות השכבה עברו הכנה ליום המיון התעסוקתי (יום המא"ה), הבנות קיבלו הסברים על תהליך המיון, על הפרקים השונים ביום המיון וכיצד עליהן להיערך לכל פרק ופרק.

·       בני השכבה קיבלו מידע על תפקידי בנים בצבא, על תהליכי המיון והדרישות הנגזרות מהתפקידים השונים.

·       בסיום התכנסה כל השכבה באולם תרבות ושמעו מפיו של אדם, קצין בשייטת 13, על שירות משמעותי בצה"ל, על האתגרים בתהליך הכשרה והשירות ביחידה מובחרת ועל ההזדמנויות הנקרות בפני נער או נערה המעוניינים לתרום ולהיתרם בשירות משמעותי בצה"ל.

 

מגמת גאוגרפיה חוקרת  - הגאוגרפים משכבה י"א  עברו השתלמות של "ביוטכנולוגיה ימית" במרכז לחקר ימים ואגמים בחיפה. התלמידים הפיקו אגר וגליצרין מאצות, למדו על הסביבה הימית ולקינוח השתתפו בסדנא להכנת סושי. הידעתם שבאצה יש פי 50 בטאקרוטן מאשר בגזר יחד עם כמויות יפות של חלבון וכמות קלוריות מזערית. היה יום מהנה, מלמד ונעים מאוד. תודה לשמוליק דרורי רכז השכבה שהצטרף לסדנא ולחיים זיו על ליווי התלמידים

 

נהיגה מונעת שכבה י"א – "כושר רגשי"במסגרת תכנית זהירות בדרכים  לשכבה י"א השתתפו התלמידים בפעילות נהיגה מונעת.  בסדנא התלמידים התנסו במצבים שונים בנהיגה במטרה לעודד נהיגה בטוחה וזהירה וזאת על מנת למנוע ככל האפשר מעורבות של בני נוער בתאונות דרכים. תודה למועצת אבן יהודה על פעילות חשובה זו.

 

תלמידי שכבה י'  מכוונים את תלמידי שכבה ט'  – תלמידי כיתות י' חשפו בפני תלמידי שכבה ט' את המקצועות המורחבים הנלמדים בתיכון במסגרת האשכולות. התלמידים הוכיחו כישורי פרזנטציה מעולים ודיברו בלהט על המגמות והמקצועות המורחבים בהם הם לוקחים חלק. תלמידי שכבה ט' הרבו לשאול ונענו בשמחה. כולנו עומדים לרשות התלמידים בתהליך החשוב של קבלת החלטות, ההורים הם כמובן חלק בלתי נפרד מהתהליך וחווית המעבר. ביום חמישי 18.1.18 בשעה 19:00 יתקיים ערב חשיפה להורים.  נשמח לראות את כל ההורים של שכבה ט.

 

מעגלי שיח שכבה י"אזו  השנה השנייה שאנו מקיימים במסגרת לימודי האזרחות בשכבה י"א וכחלק מההוראה ומהערכת התלמידים בדרך הער"ך "מעגל למידה דיאלוגית" בנושא מדיניות כלכלית חברתית במדינות דמוקרטיות במאה ה – 21, תוך עיסוק בסוגיה מה לעשות בעודף תקציבי ופערי ובסוגיה של פערי החינוך בישראל. האירוע התקיים כשיח במעגלים בקבוצות קטנות בו כל המשתתפים יכולים לתרום לדיון. האירוע יצא אל הפועל בזכות שיתוף פעולה של בית הספר עם מכללת בית ברל בשיתוף עם מכללת נתניה. תודה לכל הסטודנטים שנתרמו להנחות ולקחו חלק פעיל ביום זה. תודה לצוות אזרחות העוסק בעשייה חינוכית ערכית. תודה למיכל מנגר רכזת אזרחות לשמוליק רכז שכבה יא.

 

נבחרת הנאומים יוצאים לתחרות -   נבחרת ויצו הדסים בנאומים יצאה לייצג את בית הספר בתחרות גמר ארצית במרכז למורשת בגין בירושלים.  השנה השתתפו בגמר 2 תלמידות משכבה ח'  מעיין דהן ונעמי תמיר, שנבחרו מתוך 25 תלמידים בשלב מוקדם יותר . מעיין הציגה את הנושא "מה מלמדים ולא מלמדים אותנו בבית ספר". נעמי הסבירה למה תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" הינה חדשנית ומשפיעה על החברה הישראלית. שתיהן בלטו בסגנון דיבור נעים, משכנע ומקצועי ומלהיב. נעמי נבחרה כזוכה במקום שני. כתיבת נאום ברמה כזאת מצריכה מחקר וכמובן הרבה אומץ לב לעמוד מול קהל. כל הכבוד לכל התלמידים שהשתתפו, כולל אילו שהיו במוקדמות. נפגש שוב בשנה הבאה. תודה לרובין על ליווי התלמידים.

 

תלמידות נעל"ה במודל אום  - תלמידות נעל"ה חנה, דבורה ומלינה ייצגו את בית הספר בשיחות מקדימות למודל אום בבית ספר האמריקאי בוועידה לפתרון סכסוכים. וועידה זו מורכבת מתלמידים ערבים, מוסלמים, נוצרים ותלמידים יהודים. מטרת הקבוצה להכיר אחד את השני, למצוא את הדומה  תוך כדי הקניית כלים לפתרון סכסוכים אנחנו מאוד גאים שתלמידות נעל"ה מייצגות אותנו במקום כה חשוב. התלמידות נהנות מאוד וגאות להשתתף ולייצג את ביה"ס. תודה רבה לרובין שמלווה את התלמידים.

 

חשיפה למסלול שוחרים  – בשנה"ל הבאה יפתח בויצו הדסים מסלול שוחרים המתמחה בתחום הנדסת האלקטרוניקה בשיתוף חיל האוויר. נציגי החייל היוקרתי יחד עם הצוות החינוכי חשפו בפני התלמידים את המסלול המרתק והמבטיח חוויה לימודית משמעותית בתחום הטכנולוגי עם אפשרות להמשך לימודי יג' יד' ושרות והתחייבות לשרות משמעותי במערך הטכנולוגי של חיל האוויר בתחום שיוצר עניין רב גם בתחום האזרחי.

 

התכנית, אחת מבין רבות, עולה בקנה אחד עם השאיפה להכין את הנערים והנערות  באופן מיטבי לעתיד החיים בחברה הישראלית בהיבט האקדמי לצד ההיבט החברתי והערכי. נערות ונערים השואפים ומסוגלים לתרום ולהיות שותפים בקידום העשייה בארץ, והרואים בקידום זה אפשרות לצמיחתם האישית. 

סוף שבוע נעים

אלי וצוות ההנהלה

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry