צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


28.12.17

עמיתי הורים ותלמידים יקרים שלום.

פרשת "ויחי" מסיימת את ספר בראשית ומתארת את סיום חייהם של יעקב ושל בנו יוסף. יעקב חש שקרבים ימיו למות. בזה אחר זה קורא יעקב לכל בניו מוכיח את חלקם- שמעון ולוי שומעים מאביהם דברים קשים, וראובן, הבכור, זוכה גם הוא לביקורת מאביו. הוא מאבד את הבכורה ולא יהיה מנהיג בגלל התנהגותו בעבר. יעקב מברך את בניו בברכות נבואיות. "וַיִּקְרָא יַעֲקֹב אֶל בָּנָיו, וַיֹּאמֶר: הֵאָסְפוּ וְאַגִּידָה לָכֶם אֵת אֲשֶׁר יִקְרָא אֶתְכֶם בְּאַחֲרִית הַיָּמִים הִקָּבְצוּ וְשִׁמְעוּ בְּנֵי יַעֲקֹב וְשִׁמְעוּ אֶל יִשְׂרָאֵל אֲבִיכֶם". לכל בן אמירה ייחודית לו המובאת בדרך פיוטית ומתחברת לנקודות החוזק שלו. יוסף זוכה בברכה של עושר, וגם בברכת המנהיגות. הנה, חלק מברכתו של יהודה שהפך לשבט הגדול ביותר מבין שבטי ישראל "גּוּר אַרְיֵה יְהוּדָה, מִטֶּרֶף בְּנִי עָלִיתָ; כָּרַע רָבַץ כְּאַרְיֵה וּכְלָבִיא מִי יְקִימֶנּו.." ומי שחפץ בברכותיו הפיוטיות ומלאות הדימויים של יעקב יפנה נא אל סיפור הפרשה.

טיול שכבת יב' - "כאן השמים הם שלי כאן אני מרגיש כמו שאני רוצה לחיות, רוצה להיות בין התקוות שמשתנות כאן השמים הם שלי ....רק השמים מעליי שומרים עלייך ועליי ובגללם אני ומתחתם אני עדיין שר"

"היי דרומה ל (הרי) אילת"  - ביום שלישי עם אור ראשון יצאו תלמידי שכבה יב' מחזור ס"ו לטיול שנתי זה היה  בהחלט "טיול סוף הדרך". התלמידים והצוות החינוכי טיילו בדרום הארץ, בנחל פרס, בהר אמיר ובנחל אמיר, בעמודי עמרם, בעין עבדת, בפארק תמנע, שטו בים סוף, שרו עם יונתן שחר וחגגו במסיבת ריקודים לעת ליל. המטיילים הנפלאים זכו במזג אויר נהדר, הדרכה מצוינת ומסלולים מאתגרים ונדירים ביופיים. בוגרנו התנהגו למופת, גרמו לנו נחת וגאווה רבה!!! ברצוני להודות לצוות המלווה את השכבה זו השנה השלישית באהבה ומסירות אין קץ. תודה לשרה רז,אחת ויחידה, תודה ליעל  יועצת השכבה תודה למחנכי  הכיתות:  כוכי טלר, רותי אשרוב, מיכל דר, נטלי מרציאנו, סיגל ג'רבי, אלקה בוכבינדר, מירה גלבפיש, מורן ריבנוביץ, יורם יופה, אילנה גבזי, מוריס מלול וסנדרה אלון, תודה  מכל הלב למורים המלווים: רויטל לבב, יוסי אברהמי, לירן מועלם וקטי מטרני   שהצטרפו לטיול והפכו לחלק בלתי נפרד מהצוות ולבסוף תודה ענקית לתלמידי שכבת יב' ולנילי אלוני  המובילה את שכבתה ביד רמה ובמסירות רבה. את כולם פגשתי עם חזרתם מאושרים וגאים לעת ערב.

 

טוהר בחינות- טוהר הבחינות  הינו חלק משמעותי מהחינוך לערכי האתיקה מקצועית והוא נוגע לביה"ס כולו: הנהלה, מורים ותלמידים כאחד ולחברה כולה. ביה"ס שם דגש חינוכי בנושא זה ולפיכך שמחתי לקבל את מכתבו של דויד גל – מנהל אגף א' לבחינות המאפשר לנו לבחון ולהיבחן  מתוך אמון המשרד ביושרה ובאתיקה של מורי ביה"ס ותלמידיו. אני מברך את כלל המורים והתלמידים המקפידים על האתיקה המקצועית ובראש ובראשונה את שגית זהר רכזת בחינות הבגרות – תפקיד אחד מבין תפקידיה החשובים והרגישים. אני קורא לכולנו להמשיך ולהקפיד, לתת אמון בתלמידים תוך חינוך לאמינות. להלן דבריו של דויד דרכי אליכם:

 "לכבוד אליהו בצלאל מנהל בית הספר מקיף הדסים סמל מוסד: 440180  

שלום רב, הנדון: מסלול "ירוק" בטוהר הבחינות בבית ספרך.

אנו שמחים להודיעך, כי מהממצאים שבידינו עולה כי השמירה על טוהר הבחינות בבית הספר שבניהולך, הינה משביעת רצון. במשך שנתיים מתוך השלוש השנים האחרונות נמצא כי שיעור המחברות הפסולות בבית ספרך עומד על בין 0%-1%. לפיכך, דורג בית ספרך שבניהולך "ירוק". מדד טוהר הבחינות מודד בראש וראשונה את התנהגות התלמידים, אך מעיד לא פחות מכך על מידת הצלחתו של בי״ס לחנכם להגינות, לאמינות וליושר. משרד החינוך רואה חשיבות רבה בקיום תרבות השומרת על טוהר הבחינות...אנו מקוים שתמשיכו לפעול בנחרצות, לשמירה על טוהר הבחינות ולהנחלת ערכים של הגינות ויושר בקרב התלמידים לקראת צאתם לחיים בוגרים ועצמאיים. במסגרת הגדרתכם בסטטוס "ירוק", תוכלו להמשיך ולקיים את הבחינות כפי שנהגתם עד כה.   בכבוד רב,  דויד גל מנהל אגף א' בחינות"

 

שכבה ז' בבית התפוצות – כחלק משנת המצווה ומתהליך כתיבת עבודת השורשים יצאו תלמידי שכבה ז' לסיור מרתק בבית התפוצות. בסיור נחשפו התלמידים לסיפורים, תערוכות ופעילויות בנושא השורשים שלנו תודה לליאת גבעתי רכזת השכבה, למאיה מלמד הרכזת החברתי, למחנכי הכיתות ולמורים המלווים.

 

"שישי  שמח"   - התחלנו השנה בכיתה יא' התנדבות בעמותת "שישי שמח", פרויקט התנדבות של ביקור חולים בבתי חולים. כיתה יא6 זכתה להיות הכיתה הראשונה שיצאה להתנדבות ויחד עם מחנכת הכיתה חדוה שרעבי, יצאו התלמידים להתנדבות ביום שלישי בבית החולים תל השומר במחלקה הפנימית ובמחלקת לב וניתוח .התלמידים נכנסו לחדרי החולים שאלו לשלומם, דברו עם בני המשפחה וחילקו להם קפה תה ודברי מאפה. החוויה הייתה עצומה ומרגשת, התלמידים שמעו מהחולים ומבני המשפחה על תהליך ההחלמה, על הקושי בשהייה בבית חולים וכמובן על  חשיבות ההתנדבות . חדוה והתלמידים קבלו הרבה  מחמאות על הרוח הטובה והממתקים הרבים שהביאו לשמח את החולים ובני המשפחה. תודה רבה לתלמידי יא6, לחדוה שרעבי מחנכת הכיתה   ולמירה סילם הרכזת החברתית.

 

חשיפה למסלול שוחרות במרחבי המצויינות תלמידי שכבות ח' ו-ט' נחשפו  למסלול חדש שעתיד להיפתח במסגרת תוכנית מרחבי מצוינות אישית בנושא הנדסת האלקטרוניקה והתעופה במסגרת מסלול השוחרות שעתיד להיפתח בשנת הלימודים הבאה בשיתוף חיל האוויר. התלמידים שגילו ענין רב יוכלו להצטרף למסלול החדש להתנסות בתכנים מרתקים ולצאת לסיורים מרתקים ועוד. תודה לדנה מזרחי מנהלת החטיבה, לגלי וריקי רכזות השכבה.

 

תחרות נאומים -  שישה תלמידי דוברי אנגלית בשכבה ח': נעמי תמיר, תום בניסטי, ליה שמיט, בן פלד, מעיין דהן, ואורי דוד יצאו לתחרות נאומים ארצית המתקיימת בבית ספר הריאלי בחיפה. התלמידות ותלמידים הכינו נאומים של 4-6 דקות על נושאים הקשורים למדינת ישראל, הנשואים הם : מה מלמדים בבית ספר ומה לא? חשיבות של תנועת הנוער כנפיים של קרמו כגורם משפיע על החברה הישראלית, חשיבות תחבורה ציבורית בשבת, איך צריך ללמד מורשת יהודית בבתי ספר חילוניים? למה צריך להעלות את קצבת הנכים? ולהיות דור שלישי לניצולי שואה. התלמידים חקרו לעומק את הנושא וניסו לעבד את הדעות שלהם למבנה של נאום משכנע. הסבב הזה הוכתר בהצלחה רבה- נעמי תמיר ומעיים דהן העפילו לגמר. אנו גאים ומאחלים להם הצלחה רבה!  תודה לרובין שמלמדת ומלווה את התלמידים

 

פרשת "ויחי"-  הינה מסתיים סיפורם של אימהות ואבות האומה ומתחיל סיפורו של עם. פרשת ויחי מספרת אומנם על ימיו האחרונים של יעקב ויוסף אך זוהי תחילתה של אומה, כל בן יהפוך לשבט וכל השבטים יהפכו לעם ויחי - אומה קמה לתחייה.

האם לברכות יש כוח לשנות? האם יש בכוחה של נבואה להגשים את עצמה? בשדה החינוך ידועה התופעה כ"אפקט פיגמליון" חוקרים תארו כך: האדם אינו מה שהוא חושב שהוא אלא מה שהוא חושב שאחרים חושבים שהוא. תחת הערך הזה תוכלו למצוא התנסויות שונות המובילות לאותה המסקנה המתבקשת והמטילה עלינו אחריות כבדה- לכל אחד מאתנו יש יכולת השפעה על הסובבים אותנו, בפרט על אלו שמייחסים חשיבות רבה למה שאנו חשובים עליהם נסו ותיווכחו תצפו, תעודדו, האמינו... אשרי המאמין

שבת שלום

אלי וצוות ההנהלה

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry