> > משק חקלאי
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


משק חקלאי

במסגרת לימודי מגמת הביולוגיה ישלבו תלמידי המגמה לימודי חלקאות בהיקף של 3 יח"ל. תוכנית הלימודים בחקלאות משולבת עם תוכנית הלימודים בביולוגיה ותורמת להעלאת רמת הידיעות של התלמיד , תמיכה ועזרה מעשית לעבודת החקר ותתרום להעלאת ההישגים בבגרות בביולוגיה.

בענף צמחי הבית והגן לומדים ועובדים כ - 350 תלמידים. במסגרת עבודתם ולימודיהם התלמידים מגדלים צמחים מיחורים (חלקי ענף) ומזריעה תוך כדי מעקב אחר התפתחותם של הצמחים, בנוסף עוסקיםהתלמידים  בתחזוקת הענף בחממה.שטחי הלימוד כוללים גם שטחים חקלאיים נרחבים הנמצאים מסביב לכפר כאשר מוקצה מקום גם לעבודות חקר אישיות במסגרת המגמה הלימודית.

בצמוד למתחם החממה והמשתלה ישנו גן בוטני המשתרע על פני 14 דונם ובגן צמחיה המייצגת חתך רוחב גאו-בוטני של ארץ ישראל. בגן פורחים צמחים שמורים כגון אירוס הארגמן, הלוף הארצישראלי, סחלבים שונים, סוגים שונים של עצי אורן, דולב, אלון צמחיר חורש, בטה, גריגה ועוד מינים רבים.

 במסגרת פעילות בית ספרית מבקרים התלמידים בגן על מנת להכיר וללמוד מקרוב את מאפייני הצומח הא"י ומתקיימים שם לימודי הגדרת הצמחים וכן פרוייקטים של מחקר מיוחדים: כיתות ז'-י' לומדים כחלק מתוכנית הלימודים את מקצוע ה"חקלאות"  וכיתות יא'- יב' לומדים במסגרת מגמת הביולוגיה את נושא החממה הלימודית ומבצעים שם את הביוטופ בהיקף של 5 יח"ל.

הייחוד שלנו: החממה שלנו משולבת בתוך גן בוטני מיקראי וייחודי  המתפרש על שטח גדול מאוד , קיימים צמחים מקראיים כגון: שבעת המינים , ארבעת המינים וסוגים רבים נוספים הנשתלים אצלנו. המקום מרהיב ביופיו וטבול בירק שאותו אנו מטפחים כבר 16 שנה. ראוי לציין, כי בשיתוף פעולה עם אלו"ט, אגודת האוטיסטים, תחזוקת המשק החקלאי מתבצעת גם בעזרתם  בעבודות שונות כגון גינון, שתילה, יצירת עציצים באופן אומנותי וכדו'. שיתוף פעולה הדדי שעליו אנו מברכים. במקום מתבצעת גם מכירת שתילים ועציצים.

 

 

 

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry