> > טורניר הכספות בפיזיקה במכון ויצמן
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


טורניר הכספות בפיזיקה במכון ויצמן

ביום ד' 17.3.10 התקיים במכון וייצמן שלב הגמר של טורניר הכספות ע"ש שלהבת פריאר.טורניר הכספות הינו טורניר יוקרתי מאוד המתקיים זו השנה ה-15 ברציפות ע"י המחלקה להוראת המדעים במכון וייצמן.בטורניר זו בונה קבוצת תלמידים כספת שמנגנון הנעילה שלה מבוסס על עקרונות פיסיקליים. מטרת התלמידים היא לבנות כספת שקבוצות אחרות תתקשינה לפרוץ אותה ,בעוד חברי הקבוצה יצליחו לפרוץ מספר מקסימלי של כספות שבנו קבוצות אחרות. כמו כן חבר שופטים נותן ציונים לכל אחת מהכספות וזאת על פי פרמטרים שהוגדרו מראש.

84 קבוצות התחילו את דרכן בתחרות. 34 כספות הגיעו לשלב הגמר כאשר בתוכן שתי קבוצות מקנדה (טורונטו ומונטריאול) ,קבוצה מארה"ב (ניו יורק),קבוצה מאנגליה (לונדון) קבוצה מאוסטרליה וקבוצה מסלובניה.17 הכספות הראשונות זיכו את התלמידים שבנו את הכספת בציון 100 ביחידת הבגרות במעבדה בפיסיקה. (אחת מחמש החידות) .ביה"ס ויצו הדסים השתתף לראשונה בתחרות .תלמידי י"א 4 עמרי פיכמן מילגרום גבריאל עמיר חוזה ורון סופר יצגו אותנו. הם זכו באחד המקומות 11-17 (המיקום המדויק לא נמסר) וזכו לציון 100 כמובטח. הכספת הזוכה היתה זו של הקבוצה מטורונטו.

זלי מרון , מנהל בית הספר: "אין ספק שעצם ההשתתפות בתחרות כה יוקרתית וההעפלה לשלב הגמר ובוודאי שההגעה  לאחד מ-17 המקומות הראשונים הביאו כבוד לביה"ס ועל כך כולנו מודים לתלמידים ! תלמידים אלו עלו גם לשלב ב' של האולימפידה לפיסיקה (תחרות נפרדת שמאורגנת ע"י הטכניון) ואנו מאחלים להם הצלחה רבה !! "

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry