> > ביקור אליעזר שקדי בויצו הדסים...
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


ביקור אליעזר שקדי בויצו הדסים...

אלוף (מיל) שקדי לימד את תלמידי ויצו הדסים נתניה איך להיות מצוינים

 

 

מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל חברת אל-על בהווה, אלוף (מיל) אליעזר שקדי, ניפגש השבוע עם תלמידי  כתות י"א י"ב בויצו הדסים בישוב אבן יהודה. מר שקדי הגיע מלווה במר אבי הררי ראש מועצת אבן יהודה  וביו"ר עמותת "פוש"  הגב' אודליה שפיטלני. הם התקבלו ע"י מר בני אשר, רכז פוש בנתניה, מנכ"ל כפר הנוער  הדסים זאב טויטו, מנהל בית הספר אלי בצלאל, יוסי לוי מנהל הפנימיה ועקיבא יחיאל מנהל המשפחתונים בהדסים. מר שקדי שמע מפי מר אלי בצלאל על הישגי בית הספר  והפנימייה בהיבטים הפדגוגיים והחברתיים והדגש בדבריו את  הפרדיגמה החינוכית בכפר לעידוד המצוינות כתהליך וכאורח חיים היכול להיות מנת חלקו של כל תלמיד ובכל מעשה שיבחר לעשות. מכאן התרכז בדבריו בדרכים להיות מצוין.

 

אז איך הופכים למצוינים? ע"פ שקדי, הנוסחה כוללת ארבעה מרכיבים: הראשון - מקצוענות. כלומר, להשקיע את הנשמה בלימוד התחום, באימון. להיות "משוגע" לדבר. השני - תחקיר. כלומר להבין למה קורים לך דברים, מה קרה ואיך בפעם הבאה להיות טוב יותר. מאחר והנטיה האנושית היא תמיד להאשים אחרים, הרי הדרך למצוינות היא לבדוק את עצמך ולא את האחר. המרכזי השלישי למצוינות ע"פ שקדי – כל הזמן לשאוף למצוינות, בכל תחום. לא רק להתרכז בתחום אחד ולהשתדל להיות בו מצוין, אלא להיות מצוין כדרך חיים. והמרכיב הרביעי בדרך למצוינות -  תאמין בעצמך! אתה יכול! אתה מסוגל!

שקדי, בן למשפחה של ניצולי שואה, ציין שלדעתו הקמת מדינת ישראל לאחר השואה היא אירוע הסטורי שניתן לכנות אותו כ"נס" לא רק בהיסטוריה של עם ישראל אלא בהיסטוריה הכללית. המשימה לא הסתיימה עם הקמת מדינת ישראל, דירבן שקדי את התלמידים. חשוב להמשיך את המעשה שהתחיל דור הסבים שלנו. בראש ובראשונה יש לחשוב על "אזרחות" אחרת. אזרחות שבה כולם שבים, גם אלה שלעתים אנחנו מוותרים עליהם. שקדי ציין שיש לעשות כל מאמץ כדי לשלב את עולי אתיופיה בעשייה הישראלית, פשוט "כי הם כמונו, לא אחרים". גם נושא שיוויון ההזדמנויות לנשים עלה בדבריו של שקדי, אשר השכיל בעת כהונתו כמפקד חיל האוויר לפתוח את כל מקצועות החייל בפני נשים. והמשימה המרכזית הנוספת - שילוב החרדים במרקם ההויה הישראלית. "אסור לוותר עליהם כי הם שונים מאיתנו. הרי לפני 4-5 דורות כך התנהגו גם סבי סבינו. גם היטלר לא הבדיל בין יהודי כזה לאחר", הדגיש שקדי.

שקדי, חבר הנהלת עמותת פוש הגיע אל ויצו הדסים כחלק מטיפוח הפנימיה ובית הספר על ידי העמותה. עמותת פוש מפעילה חונכים-מתנדבים מקרב אנשיה לטיפוח תלמידים מתקשים בבתי ספר רבים ברחבי הארץ. בני אשר, רכז פוש בנתניה מרכז את הפעילות בפנימית הדסים במרכז הלמידה ובתיכון האזורי.

 

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry