> > הכימיה עובדת בויצו הדסים
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


הכימיה עובדת בויצו הדסים

הישג אדיר לתיכון ויצו הדסים כאשר שלוש מתלמידותיו הצטיינו בגמר האולימפיאדה הארצית לכימיה שנערך בטכניון וזכו לייצג את ישראל באולימפיאדה הבינלאומית שתיערך בקיץ.

התלמידות הגר עציון, נטע דונסקי וסיון עמית מהכיתה המדעית י"ב/4 יצגו את ביה"ס ויצו הדסים בגמר האולימפיאדה הארצית לכימיה, אותה מקיים הטכניון מידי שנה. האולימפיאדה נפתחה כאשר בשלב הראשון שלה השתתפו כ- 4,500 תלמידים מכל רחבי הארץ. בשלב זה יצגו את תיכון ויצו הדסים 4 תלמידות וכולן עלו לשלב השני שכלל 250 תלמידים. בנוסף לשלוש הבנות שעלו לגמר הגיעה לשלב זה גם התלמידה אריאל ג'קוור.  לשלב השלישי והסופי העפילו 25 תלמידים ביניהם  כאמור שלוש מתוך ארבע הבנות: הגר עציון, נטע דונסקי וסיון עמית.

גמר הכימיאדה נמשך כיומיים ושלוש התלמידות הפגינו ידע נרחב הן בתחום התיאורטי והן בתחום המעשי בכל שלב הניסויים. כל שלוש הבנות זכו בציון לשבח על הישגיהן בתחרות וזומנו לנבחרת הכוללת בסה"כ 8 תלמידים אשר ייצגו את ישראל באולימפיאדה הבינלאומית לכימיה.

המורה שליוותה את הבנות לאורך כל התהליך היא הגב' סוזנה דוד, רכזת הכימיה, מבכירות המורות לכימיה בארץ אשר הכינה את הבנות החל מחודש אוגוסט במשך עשרות שעות של הכנה מקצועית ביותר שהביאו ישירות להישג זה.

 

כתבה: כוכי טלר- רכזת החינוך החברתי, ויצו הדסים.

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry