> > הלב של ילדי ויצו הדסים עם הלב של ילדי וראייטי
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


הלב של ילדי ויצו הדסים עם הלב של ילדי וראייטי

" כל העושה מצווה בלבב שלם ואינו מבקש שכר, נותן כוח באותה המצווה להביא אחרים לעשות מצוות ומעשים טובים" ש"י עגנון. תלמידי שכבה י' בביה"ס ויצו הדסים עוסקים השנה בנושא הזהות הישראלית וכחלק מההשתייכות לחברה הישראלית התגייסו למען ארגון וראייטי והחליטו לגייס תרומות למען ילד וראייטי שנבחר ע"י נציגי השכבה.

 מתן בן ה - 4, הוא ילד יפה ומטופח הסובל מקשיי הסתגלות לחברה וחוסר יכולת לתקשר בשל בעיה גנטית מולדת. מתן לומד במסגרת גן מיוחד ונעזר רבות בטיפולים שונים, בין היתר, בטיפולים בעזרת בעלי חיים (אשר הוכחו בעבר כיעילים ביותר לילדים הסובלים מבעיות הדומות לזו של מתן), וטיפולי היגוי פרטני על מנת לקדם את יכולת הדיבור שלו. משפחתו של מתן מעוטת יכולת ולכן אנו תלמידי שכבה י' בהדסים התלכדנו  ונרתמנו למען מטרה נעלה זו.

 ביום שישי 4/2 ירו תלמידי שכבה י' את "יריית הפתיחה" של מבצע ההתרמה למען מתן שהוא ילד וראייטי - בהפסקה מתוקה. היה גשום ומזג אויר לגמרי לא אידיאלי  אך היה תענוג לראות את כולם בהתלהבות וברצון לעשות מעשה טוב וראוי. ההפסקה התנהלה בצורה מאורגנת, מרשימה ומעוררת כבוד והתפעלות.

בהמשך, פתחה שכבה י' את בוקרו של יום רביעי 16/3 בהרצאה שניתנה ע"י מר עמוס עזאני ראש מועצת אבן יהודה בנושא הנתינה, ומאוחר יותר באותו בוקר, התארגנה ליום התרמה למען מתן, ילד וראייטי, אותו אימצה לפני מס' חודשים. הילדים התארגנו מבעוד מועד להפעלת מס' תחנות בדשא: מכירת מיני מתוקים, דוכן מזון ושתייה, דוכן של קעקועים ומריחת לקים, השמעת מוסיקה וד"שים תמורת תרומה, מכירת סיכות לב של וראייטי ודוכן הגרלת פרסים נהדרים. כל הילדים נרתמו למשימה והיו עסוקים במשך כשעה וחצי בגיוס כספים למען מתן.

יום ההתרמה נוהל ע"י נציגי מועצת השכבה אשר רתמו אליהם את השכבה כולה וניהלו את היום באופן רציני ומעורר כבוד וגאווה לכולם. הילדים היו מאושרים וניכר היה על פניהם השמחה והסיפוק שבנתינה. אין ספק כי בפעילות זו הביאו התלמידים הרבה נחת לצוות החינוכי ולביה"ס כולו.                                              

בימים אלו אמורה להגיע אלינו נציגת וראייטי בבתי הספר, הגב' אסנת אגם, על מנת לקבל מידי נציגי שכבה י' סכום של 7,500 ₪  אותו גייסו למען מתן, ילד וראייטי. ארגון וראייטי יעניק למשפחתו של מתן סכום זה בשם משפחת ויצו הדסים.

כתבה: כוכי טלר- רכזת החינוך החברתי, ויצו הדסים.

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry