> > משלחת אות הנוער הישראלית חזרה ארצה מפינלנד
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


משלחת אות הנוער הישראלית חזרה ארצה מפינלנד

בתאריך . 12.3.11. יצאה משלחת מטעם אות הנוער של ישראל לפינלנד אשר מנתה 13 חניכים שנבחרו מכל בתי הספר בארץ  ו 2 אנשי צוות. אנו גאים לספר כי בהמלצת נציג ויצו העולמית יצאה נציגת הכפר שלנו כראש המשלחת ואיתה חניכת הפנימייה זיוה שנבחרה מכל חניכי הפנימייה לאחר שעברה את המיונים בהצלחה.

משלחת מינוס 40º+- 

המשלחת קיבלה שם עם משמעות חוצה יבשות :40º+-מעלות. הוחלט לקרוא לה כך על שום שהמשלחת שלנו נסעה ל מינוס 40 מעלות והמשלחת הפינית תתארח אצלנו בעונת הקיץ בפלוס 40 מעלות .

יחד עם משלחת ישראל היו שתי משלחות נוספות: המשלחת הפינית וההמשלחת הלטווית.  בסה"כ היו 36 ילדים משלושת המשלחות.

פעילות  בפינלנד

מידי שנה יוצאות כמה משלחות ממדינות שונות, השנה פינלנד היא המדינה המארחת. מטרת המשלחת הייתה חשיפת הזהות הישראלית  מנת ליצור תדמית נכונה לישראל. לשם כך הייתה פעילות חברתית בה המשלחת הישראלית העבירה לשאר המשלחות את התכנים המזוהים בעיקר עם ישראל לדוגמא: מצגת ישראלית שהוצג בה נושאה התיירות, המשק הישראלי והתרבות .בנוסף , החניכים העבירו 5 תחנות שאותם ילדי ישראל העבירו ובין התחנות עברו הילדים של המשלחות האחרות .בתחנות הציגו את עיר הבירה ירושלים (הילדים העבירו בקשות על פתקים אותם ילדי ישראל ישימו בכותל ), תחנה שניה היתה תחנת  הסברה שם חולקו פליירים על ערים נבחרות בישראל כמו תל אביב,ואילת , תחנה שלישית היא הצבא , הילדים נתנו טעימה קטנה מהמסגרת הצבאית: תרגילים צבאיים ,מטוסים מנייר ועוד. תחנה רביעית :משחק קובייה, ותחנה אחרונה : טעימות  ממאכלים ישראליים: פלאפל, טחינה, אורז, קוסקוס ולחמניות מתוקות לכבוד שישי בערב.

יום התחנות התקיים ביום שישי, באותו היום בישראל חגגו את חג הפורים ולכן בהתאם לאווירת החג המשלחת הישראלית הזמינה את משתתפי המשלחות לחגוג איתם פורים עם אביזרים פורימיים כיאה לחג. 

ביום שני בבוקר נסעו חברי המשלחת נסעו לבית ספר יהודי בהלסינקי שם חגגו את פורים בבית הספר , חזן בית הספר הזמין את כל חברי המשלחת הישראלית לארוחת ערב בביתו עם אישתו ושני ילדיו הקטנים. הייתה ארוחה מאוד מכובדת בנוכחות נשות ויצו בפינלנד אביבה ומרגלית, קיבלו את הילדים כולם בחום .ניתנה הרגשה ביתית  ואפילו חגגו יום הולדת לאחד החניכים.

וגם... חוויות פיניות -  הילדים חוו פעילויות יוצואות דופן כמו  הליכה על השלג, דיג בקרח , כניסה למים קפואים , לא תאמינו, שלושה ילדים נכנסו לבריכה! . גם ביקור במערת שלג, ואפילו שיחקו כדורגל בשלג, גם טיול בעיר קימי ואם תשאלו את הילדים הכל היה מדהים אבל הרגע המכונן היה אינטראקציה עם בני נוער "אחרים" ונוצרו קשרים חברתיים טובים .

 

לתמונות נוספות לחץ כאן

 

 

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry