> > אירועי פורים בבית הספר ויצו הדסים
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


אירועי פורים בבית הספר ויצו הדסים

"אני פורים אני פורים שמח ומבדח הלא רק פעם בשנה

 אבוא להתארח..."

חג פורים התארח השנה בביה"ס ויצו הדסים במלוא הדרו ועל כל ערכיו. בחג פורים אנו מצווים למס' מצוות, כאשר החשובה מבין כולם, עפ"י הרמב"ם, היא מצוות הנתינה והצדקה. אנו בביה"ס החלטנו לעשות בחג זה מס' מעשים טובים ולקיים את מצוות הנתינה בכמה מישורים:

1. המחנכים העבירו בכיתות שעת מחנך בנושא הנתינה והצדקה.

2. שכבה י' פתחה את בוקרו של יום רביעי 16/3 בהרצאה שניתנה ע"י מר עמוס עזאני ראש מועצת אבן יהודה בנושא הנתינה, ומאוחר יותר באותו בוקר, התארגנה ליום התרמה למען מתן, ילד וראייטי, אותו אימצה לפני מס' חודשים. התלמידים התארגנו מבעוד מועד להפעלת מס' תחנות בדשא: מכירת מיני מתוקים, דוכן מזון ושתייה, דוכן של קעקועים ומריחת לקים, השמעת מוסיקה וד"שים תמורת תרומה, מכירת סיכות לב של וראייטי ודוכן הגרלת פרסים נהדרים. כל התלמידים נרתמו למשימה והיו עסוקים במשך כשעה וחצי בגיוס כספים למען מתן. התלמידים היו מאושרים וניכר היה על פניהם כמה חשוב להם לעזור למתן. כל הפעילות בדשא היתה מאורגנת להפליא והתלמידים דאגו להשאיר את המקום נקי לאחר סיום הפעילות.

3. במהלך הימים שני-שלישי נערמו למעלה ממאתיים משלוחי מנות, אותם תרמו תלמידי ביה"ס וכאן המקום להודות לכל אותם תלמידים שהביאו משלוחי מנות ועזרו לנו לעשות מעשה טוב. ביום רביעי  בצהריים, יצאו כ-13 תלמידים, נציגי שכבה י"ב, לחלק משלוחי מנות בשני בתי חולים: "מאיר" בכפר סבא ו"הלל יפה" בחדרה. הילדים והמבוגרים כאחד שמחו לבואנו והודו לנו על משלוחי המנות. נציגי שכבה י"ב התרגשו מאוד מתגובותיהם של המאושפזים. בנוסף חילקנו משלוחי מנות נוספים בשם תלמידי ויצו הדסים לבית האבות "שרונים" באבן יהודה ולניצולי שואה השוהים בהוסטל בפרדסיה. אני חייבת להודות כי מאוד התרגשתי מהתגובות ששמעתי.

4. ביום שישי 18/3 התקיים בביה"ס הפנינג פורים גדול שכלל ריקודים על הדשא בניצוחו של די.ג'יי, תחרות תחפושות, מופע של סטנדאפיסט וצילום התלמידים על גבי מגנטים ע"י צלם מקצועי. באותו היום השמש האירה לנו פנים, וכמו בכל שנה ניתן היה לראות כי התלמידים השקיעו מחשבה ויצירתיות בתחפושותיהם. התלמידים התנהגו למופת וניכר היה שהם שמחים ועליזים.

זה המקום להודות לכל העוסקים במלאכה אשר נרתמו לעזור בכל שלב ושלב על מנת שנוכל לקיים את כל הפעילויות בחג זה.

אין ספק כי היה זה שבוע גדוש בפעילויות משמעותיות וערכיות ועל כך אני גאה.

כתבה: כוכי טלר- רכזת התרבות

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry