> > יזמים צעירים של ויצו הדסים - חברה צעירה
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


יזמים צעירים של ויצו הדסים - חברה צעירה

יזמים צעירים - חברה צעירה.

עופרי בן דוד, מנהלת יחסי הציבור ודוברת חברת ח"צ.- כיתה ט'  1

 

כאשר אומרים "יזמים צעירים" מתכוונים לפרויקט שמטרתו לאפשר לילדים בכיתה ט' להתנסות בהקמת חברה, פיתוח מוצר, שיווקו ומכירתו. אנחנו, קבוצת ילדים מכיתות ט' הקמנו, בנינו  ומנהלים חברה צעירה - חברת ח"צ.

בראשית הדרך נתקלנו בקשיים רבים. שגילינו, שזה לא קל כמו שזה נראה... ההתנהלות בחברה היא קשה, יש מעט תפקידי מפתח והרבה ילדים מוכשרים, וכמעט תמיד מישהו ייצא לא מרוצה.

הקושי השני שנתקלנו בו היה בחירת המוצר אותו אנחנו רוצים לפתח. היו לנו רעיונות טובים, אך רובם, אם לא כולם היו קשים לביצוע. לבסוף, החלטנו להתמקד במוצר שנקרא "עטיפון". "העטיפון" הוא אביזר דמוי כדור גומי, שמתחבר לפלאפון ובתוכו כיסוי בעל סגירה בטוחה לפלאפון שמאפשרת לו להישאר בטוח ממים, חול וחומרים מזיקים אחרים. העובדה  שהאביזר מחובר תמידית למכשיר מבטיחה  שלכל מקום שתיקחו את הסלולארי, תיקחו גם את ה"עטיפון".

בדקנו את השטח, ראינו שהרעיון מוצלח והחלטנו שאנחנו הולכים עם זה קדימה. בשלב הראשון ייצרנו כמות של "עטיפונים" והשקענו מחשבה על האריזה. את האב טיפוס שלנו עם האריזה השלמה מכרנו לראשונה בקניון חדרה, בתחרות מטעם יזמים צעירים שמטרתה לראות אותנו מוכרים את המוצר. בתחרות קיבלנו ניקוד על  שיווק, שיטת מכירה, דוכן, מוצר, אסתטיקה ועוד. התגובות לבובה שלנו היו חיוביות ומעודדות.

בקרוב תהיה לנו תחרות אזורית ואחריה ארצית. אנחנו מקווים לעבור את התחרות האזורית, ועם קצת מזל והרבה מאמץ גם את התחרות הארצית. השאיפה שלנו היא להיות הקבוצה השלישית ברציפות מויצו הדסים, שזוכה בתחרות הארצית ולהביא כבוד.

יש לנו עוד דרך ארוכה, אבל אנחנו משקיעים ומקווים לטוב ביותר.

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry