> > סיכום מסע ישראלי של שכבת יא
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


סיכום מסע ישראלי של שכבת יא

"נו, איך היה לך במסע?" הייתה לכולם את אותה השאלה

וכל התשובות היו זהות " היה מדהים..."

 

קשה להסביר, מה בדיוק עשה את הקסם הזה לכולנו, המסלולים? הקבוצות?

 המדריכים? ההתמודדויות והקשיים?  ואולי- השילוב של הכל ביחד?

ושם היה טמון סוד הקסם! יציאה לטיול עם החברים הקרובים מצד אחד, ועוד 20 ילדים שנבחרו באופן אקראי מצד שני, עם מדריך שמוכן לעשות הכל כדי שיהיה לך את הטיול המוצלח ביותר, ויחד עם זה- לא מפסיק להלל ולשבח את התוכנית של המסע, את מה שאנחנו הולכים לעבור ואת השינוי שנרגיש אח"כ.

 

אחרי שבוע הגדנ"ע כולם אמרו " כבר לא יצליחו לחדש לי" או "אני מכיר את כולם בשכבה" ובכל זאת, המסע הצליח להפתיע, לרגש, להדהים, להקסים, להצחיק וכמובן יותר מכל- לגבש אותנו כשכבה.

 

במסע  היו מסלולים רצחניים ביומיים הראשונים, (שאפילו בשביל "ילדי הצופים" לא היו הכי מהנים...) מסלולים שהעמידו  קשיים ואתגרים. מצד אחד כבר רצינו לוותר ומצד שני רצינו לחוות ולהתמודד, להכיר יותר, להבין איך יש קשר בין זה שאני מטפס עכשיו על  הר גבוה לבין ה"אני" הפנימי שלי. ובסוף היום, אתה מבין שיש קשר... שעצם העובדה שבחרת ללכת ולטפס על ההר, שבחרת להתמודד - הוא הקשר שלך עם עצמך, עם היכולת שלך לא לוותר לעצמך למרות שקשה ללכת וללכת וללכת...

אחרי היומיים של ההליכות הרבות, היו ימים בהם דיברנו על הקשר שלנו עם הקבוצה ועם הארץ.

לכל השיחות והדיונים  היתה כ"כ הרבה חשיבות, ומשמעות. אומנם היה קשה לראות אותה כשקמנו ב5 בבוקר ל"נץ קפה", או כשלא הפסקנו "לחפור" במעגלים, אבל איכשהו בסוף כל יום, ידעת שאתה הולך לישון עם חיוך, שהתחברת היום לעוד מישהו, שגילית עוד משהו, שעכשיו-  יש לך קצת יותר בלב ובראש, ממה שהיה לך כשקמת בבוקר.

וזאת הייתה כל המשמעות, להבין שיש קהילה עצומה לתרום לה, להכיר עוד חברים שהם לא בדיוק בראש שלך, להעמיק לחשוב עם עצמך על מה שחשוב לך, ולחזור הרבה יותר מחוזק כשאין לך את כל התשובות, אבל יש לך המון חומר למחשבה.

 

נילי, זאת הזדמנות מצוינת להגיד לך תודה, שנאבקת המון זמן בשביל שנצא למסע הזה, ושנתת לנו הזדמנות מצוינת כזאת להיות שכבה חזקה עוד יותר ממה שאנחנו.

 

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry