> > יש לנו חופש גדול!! – מתי לו יהיה?
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


יש לנו חופש גדול!! – מתי לו יהיה?

יש לנו חופש גדול!! – מתי לו יהיה?

מאת: מיתר רוקח, יא'1

 

היום, כשאומרים גלעד בחדשות או סתם ברחוב אין אחד שלא חושב באותו רגע על גלעד שליט, החייל הישראלי שנחטף לפני כמעט ארבע שנים, ב- 25 ביוני 2006. המציאות קשה אך אין אפשרות להסתתר מפניה.

גלעד נולד ב- 28.8.86 בן לאביבה ונועם שליט ואח ליואל והדס שגרים במצפה הילה שבגליל. כמו מצפה הילה כך היה גם גלעד, ילד מופנם, נדיב ושקט עם חיוך מבויש כמעט באופן קבוע. סיים בהצטיינות את מגמת מדעים בביה"ס "מנור כברי". בנוסף, גלעד מאוד אוהב מתמטיקה וספורט. הוא שיחק כדורסל וטניס, אהב אופניים ואתלטיקה וכשמישהו לא ידע תוצאה בטורניר ספורט – גלעד היה הכתובת. הוא התגייס לצה"ל בסוף יולי 2005, ורצה והעדיף לשרת ביחידה קרבית, על אף פרופיל רפואי גבולי. התגייס לשריון עם מוטיבציה גבוהה מאוד והתמודד בעקשנות עם הקשיים במסלול לוחם שריון אותו עבר בהצלחה.

אך חייו של גלעד השתנו מן הקצה לקצה כשבבוקר אחד בסיור טנקים שגרתי מחבלים חדרו דרך מנהרה לשטח ישראל ותקפו את הטנק בו שהה. בהתקפה נהרגו 2 חיילים ואחד נפצע. גלעד שליט, החייל הרביעי שהיה בטנק, נפצע בכתפו ובידו ונלקח בשבי מתוך הטנק, ע"י המחבלים, אל תוך שטחי רצועת עזה. מאז, נשלחו למשפחה 3 מכתבים, הקלטה של קולו ואות חיים עדכני ב- 2 לאוקטובר האחרון. גלעד לא זכה לביקור נציג ישראלי או לביקור של הצלב האדום ואיננו יודעים את מצב בריאותו הפיזי והנפשי האמיתי, וזאת בניגוד לאמנת ז'נבה.

הכתבה באה להעלות את המודעות לגלעד ש"חי" בשבי החמאס כבר יותר מ- 1400 ימים בלי טלפון, טלוויזיה, מחשב, חברים ומשפחה ובלי מיטה נוחה אם בכלל!!!

אני חבר במטה הנוער למאבקו של גלעד ורוצה להראות לכם איך כן אפשר במאבק חזק ובהתמדה רבה להחזיר את גלעד לחיק משפחתו ולארץ ישראל. צריך ללכת להפגנות, לצעדות, לעצרות או אפילו לכתוב שיר או לצייר ציור, כל דבר יעלה את המודעות לכך שאנו - עם ישראל רוצה את גלעד בבית ועכשיו!!

 

 

בסוף חופשת פסח האחרון (2.4) יצאתי לצעדה הקוראת לשחרור גלעד שליט עם חבריי לשכבה איתמר גוברין (יא'3) ורון סופר (יא'5) שהתקיימה בכל ירושלים, משער יפו ועד לאוהל המחאה מול בית ראש הממשלה. לצעדה הגיעו יותר מ- 200 בני נוער ומבוגרים מכל חלקי הארץ וגם צוותי טלוויזיה ותקשורת שונים. "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא עצמו גלעד שליט" זאת הסיסמא שליוותה את כולנו בכל הדרך, וזאת בנוסף לסיסמאות כמו: "רוצים אותו בבית, רוצים אותו עכשיו!" או "ביבי הבטחת, ביבי תקיים!" ועוד ועוד.

בצעדה הלכנו לבושים בחולצת המאבק, סביב היד הסרט הצהוב שמסמל סימן בינלאומי לפדיון ושחרור שבויים והחזקנו דגלים ושלטים עם תמונתו של גלעד והטקסט המוכר "גלעד עדיין חי". במקומות מרכזיים ישבנו במעגל וצעקנו את המשפט אותו אומר גלעד "אני החייל גלעד, בן נועם ואביבה שליט, הכלוא אצל כתב אל- שהיד אל-זאדין אל- כתב. הצילו!!!", סיפרו לי שאנשים ברחוב בכו.

 

הרגשתי שעשיתי משהו מאוד משמעותי עבור גלעד ומשפחתו, הרגשתי טוב בלב ובוגר במחשבות. ההרגשה הזאת חיזקה אותי עוד יותר בפעילויות למען שחרור של גלעד מכיוון שגם הכרתי חברים חדשים, שאכפת להם, שהם יעשו הכל אחד למען השני. ראיתי את התקווה של הנוער שהיה שם, התקווה שלא תיגמר עד שהוא יחזור. גלעד עדיין חי והוא יחזור, אך עם צלקת ענקית בלב, עם חיוך גדול על הפנים ועניים שרואות את המשפחה בחזרה – עם ישראל המאוחד !

 

לקריאה על פעילויות למען שחרורו של גלעד, צפייה בתמונות, כתיבת בלוג או פרסום פעילויות, שירים או ציורים היכנסו לאתר: www.gilad.org, כמו כן אפשר ליצור איתי קשר בפייסבוק, באימייל ובמסנג'ר בכתובת: meitar56@gmail.com.

 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry