> > סיכום שבועי 16.03.17
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


סיכום שבועי 16.03.17

עמיתי, הורים ותלמידים יקרים שלום

חגיגות הפורים בביה"ס עברו בשלום, זה הדבר החשוב ביותר בעניין זה. כעת כבר ניתן לציין בשביעות רצון כי הימים טרום הפורים עברו בשקט, ללא שימוש בנפצים ואביזרים מסוכנים, כמו גם ההפנינג הפורימי שהיה מוצלח, ססגוני ומשמח. תודתנו להנהגת הורים ולרכזת החברתית מאיה מלמד . זה בהחלט מעיד על היכולת שלנו כקהילה חינוכית לקיים אקלים חינוכי מיטבי, הקפדה על ארגון, סדר וגבולות ברורים לאורכה של שנה"ל, תוך התייחסות משמעותית לכל אירוע המעיב על תחושת המוגנות של תלמידים בביה"ס ומחוצה לו.

ביום ד' התקיימו עיצומי מחאה לאור התגברות מקרי אלימות כלפי מורים ועובדי ציבור בכלל, נראה כי בזמן האחרון האלימות הפכה לחלק מסדר היום, נגד זקנים וילדים חסרי ישע, נגד מורים, נגד רופאים עובדי דואר או בביטוח לאומי לעיתים במכות ולעיתים בנאצות. תופעה מוכרת, מדאיגה ומטרידה, לא נוכל לגלגל עיניים, זה נוגע גם בנו. בשבוע הבא נפיץ את אמנת התקשורת בקהילה הלומדת פרי יצירה ועבודה של מורים, הורים ותלמידים שתשמש אותנו ככלי מקדם תקשורת בונה. כמו בפרשה "כי תישא", אליה אתייחס בסופו של הקובץ אני מבקש לשאת את ראשנו מעבר למעשה היום יום  וגם מעבר לדלת אמותינו, להתרחשויות ואירועים בהם מעורבים ילידנו המתקיימים בשעות אחה"צ, סופי השבוע ובחופשות. אלו אולי אינן באחריותנו אך בהחלט מענייננו. כבר נדרשנו לטפל ולהתייחס בעבר לאירועים שהתרחשו מחוץ לכתליי ביה"ס ונעשה זאת גם בעתיד. אני מבקש לפיכך להביא לידיעתנו גם אירועים שמתרחשים מחוץ לשעות הפעילות בבית הספר.

ביום ג' חזרנו לשבוע קצר לפניכם סקירת האירועים שהיו בימים האחרונים.

יום שלישי 14.3 ביקור מנכ"ל תחליפי דלקים - הימת יונס - ראש תחום חינוך ופרויקטים בינלאומיים מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה משרד ראש הממשלה, אתי לוי מעמותת "רוח טובה" - רכזת אזור המרכז והשרון ורוני זהבי מהרשת הירוקה הגיעו היום לשוחח עם הגיאוגרפים משכבה י' ולצפות בביצועי המכסחת הסולארית AURORA. מנכ"ל הכפר מר זאב טויטו, מנהל בית הספר מר אלי בצלאל ורכז השכבה מר שמוליק דרורי השתתפו במפגש. ביום שני הבא 20 במרץ יתמודדו הגיאוגרפים שלנו בגמר הארצי עם ה-AURORA ואנו נאחל להם הצלחה. תודה לאתי לוי מעמותת "רוח טובה" (המנהלת את יום המעשים הטובים) על החלטתה לסייע בשדרוג המכסחת הסולארית לסוללת ליתיום בהיקף של 1,500 שקלים. תודה לחיים זיו המוביל את היזמות המרתקת, לטיבי הלבורנט ולתלמידים היזמים.

יום רביעי 15.3 טיולי שכבה ח' ושכבה י'- דרך ארץ

טיול שכבה י -  עם אור ראשון יצאו שכבה  י' לטיול השנתי לרמת הגולן. התלמידים טיילו בשביל ישראל , סכר אלומות, דגניה ב', בית זרע, ירידה לירדן עד הכניסה למנחמיה לאחר ערב מהנה בחאן אל-על שבנווה איתן, שם לנו התלמידים באוהלים גדולים. למחרת היום יצאו התלמידים  לטייל בשבילי הגולן ממאגר רוויה ועד אום אל קנטור ובהר בנטל.

טיול שכבה ח' -  תלמידי השכבה טיילו בנחל כמון ונחל צלמון. לאחר פעילות ערב מגבשת ולינת אוהלים בפארק ירדן יצאו התלמידים  עם בוקר לעמק הנעלם ולתל יזרעאל.

עם חזרתם פגשנו תלמידים וצוות שמחים, מרוצים וגאים. המחמאות הגדולות ביותר שהתקבלו מהנהגים והמדריכים סיפרו על תלמידים מדהימים, תרבותיים וקשובים.   תודה ויישר כוח למחנכים ולמורים המלווים, לרכזי השכבות גלי סברי בשכבה ח' ושמוליק דרורי בשכבה י' ולשרה רז ס. מנהל ביה"ס ורכזת הטיולים

מבחן בגרות באנגלית- ביום רביעי התקיים היום השני והאחרון של בחינות הבגרות בעל פה באנגלית. בבחינות נבחנו כל תלמידי שכבת י"ב ודוברי אנגלית משכבת י"א. הערכות לבחינות אלה מורכבת מאד והבחינות עברו בהצלחה רבה. התקבלו שבחים רבים הן על רמת האנגלית של התלמידים והן על רמת הכנת התלמידים ע"י צוות אנגלית. תודה לשגית זהר המרכזת את הבחינות ביד אמונה ובמסירות רבה, לצוות המורות ולרכזת המקצוע סנדי על מסירות ועבודה מאומצת שהובילה להצלחת התלמידים.

 יום חמישי 16.3

י"א 6 בלקט ישראל – גם השבוע יצאו התלמידים להתנדב בלקט ישראל  שם מיינו פירות וירקות שנארזים ונשלחים לעמותות שונות. תודה לסיגל ג'רבי מחנכת הכיתה ולרינה כהן הלבורנטית על ליווי התלמידים בהתנדבות חשובה זו.

פרשת השבוע היא פרשת "כי תישא" המביאה לנו את עגל הזהב ומציינת את היותנו "עַם-קְשֵׁה-עֹרֶף" אך עוד קודם נפתחת הפרשה בציווי "כִּי תִשָּׂא אֶת-רֹאשׁ בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, לִפְקֻדֵיהֶם" מפקד עם בו לא סתם סופרים, נושאים ראש. מתרוממים  ומסתכלים מעבר לדלת אמותינו. נושאים ראש ונושאים תרומה. כמה תורמים? "הֶעָשִׁיר לֹא-יַרְבֶּה, וְהַדַּל לֹא יַמְעִיט, מִמַּחֲצִית, הַשָּׁקֶל--לָתֵת אֶת-תְּרוּמַת יְהוָה" תרומת מחצית השקל אינה תרומה רגילה, יש בה מסרים רבים: כולנו שותפים שווים, אי אפשר לבד להגיע לשקל שלם, מעט זה הרבה, כך נמשיך ונבנה את משכננו  ממחצית של שקל של אחד שמצטרפת למחצית של שקל אחר. אם כל אחד ייתן את מחצית השקל שלו הרי שיש לנו הון גדול שבעיקרו הוא הון אנושי.

 

שבת שלום, אלי וצוות ההנהלה

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry