> > סיכום שבועי 10.03.17
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


סיכום שבועי 10.03.17

עמיתי, הורים ותלמידים יקרים שלום

השבוע ציינו את יום האישה הבינלאומי, לא בקול תרועה לא בחגיגה. בחרנו להתייחס לנושא בשיח ובמעשה. בין היתר, ביקשנו לעשות למען נשים חולות סרטן ולהקים עבורן תרומת שיער לפאות  ותרומה כספית ממש בשבוע בו חגגנו וציינו את חג הפורים שהנתינה היא ערך מוביל בו. סיפור החג מובא במגילת אסתר אותה נקרא בשבוע הבא. מגילת אסתר מספרת את סיפור פורים- סיפור רב פנים ורב משמעויות, בעיקרו על תבונה נשית המצילה את עם ישראל מתוכנית השמדה שבסיסה רדיפת כבוד ואימפולסיביות גברית. רבות ניתן ללמוד מן המגילה, מהשורות הכתובות וממה שבין השורות. סיפורה של אסתר הלא היא הדסה, על שמה קרוי כפר הנוער ויצו הדסים, הוא סיפורה של מנהיגה שכּוחה, רצונותיה ותבונתה באו לידי ביטוי בעת הצורך. נערה יפה ושותקת שהבשילה באחת למנהיגה ומושיעה לעמה בממלכה פרסית הנוהגת לקבל החלטות על פי הפור וללא שום תוקף מוסרי. הדסה שואבת את כוחה מהעם והעם נותן לה חוסן וגיבוי בתענית שהיא מבקשת.

 

סיכום שבועי, בסימן נתינה:

יום ראשון 5.3

הרצאה לקראת הטיול השנתי – שכבות ח' ו ושכבה י' מתכוננות לטיול  השנתי שיערך בשבוע הבא. לקראת הטיול שמעו התלמידים הרצאה על הטיול ועל המסלולים השונים וקיבלו הוראות והנחיות בטיחות. תודה לשרה רז רכזת הטיולים על ארגון הטיול, לשמוליק וגלי רכזי השכבות.

יום שני  6.3

יום המעשים הטובים – במסגרת חודש המעשים הטובים התקיים בהדסים גם השנה מבצע של התרמת שיער לעמותת פ.ל.א , ביום זה תרמו  35 בנות את שיערן הארוך, לטובת פאות לחולות סרטן. בנוסף להתרמת השיער התלמידות התקשטו בצמות אתיופיות וניתן היה להסתפר אצל ספר מקצועי בתשלום של  30 ₪ שהועבר כתרומה לעמותת פ.ל.א  סך כל התרומות 1,800 ₪.  תודה רבה לכל הבנות המקסימות שבאו ותרמו את תפארת ראשן, את שיערן הארוך והגולש למרות החשש והקושי, היטבתן לעשות. תודה לתלמידות, לתלמידים ולצוות המורים שתרמו ולקחו חלק בפעילות. תודה מיוחדת   למירה סילם מקדמת מעורבות חברתית בויצו הדסים. לסיסי המנקה שבאה לעזרה בקליעת צמות, לרינת לסמדר, לנעמי, לרותי ולמר אלי בן זקרי יו"ר העמותה

יום שלישי 7.3.17

יום שדה זכרון יעקב – התלמידים יצאו לטייל בגני הנדיב ורמת הנדיב. במהלך יום השדה הכירו התלמידים את פועלו ותרומתו של הברון רוטשילד, למדו על התיישבות עם ישראל באזור ההר והמושבות הראשונות בארץ ישראל. תודה לדרורית וללירון המורים לשלח וליניב אוריאל על ליווי הטיול.

 

 

 

פרויקט נגישות – תלמידי י' 7 שנבחרו להשתתף בפרויקט הנגישות נפגשו השבוע עם אלה - בחורה כיבדת שמיעה שהסבירה לתלמידים על קשיי התקשורת ועל השתלבותה בחברה שומעת. הפגישה עם אלה הייתה מרתקת, התלמידים שאלו שאלות והשיחה הייתה נעימה ומחכימה. תודה למיכל מנגר מחנכת הכיתה.

סדנא לקידום העתודה המדעית טכנולוגית לבנות –  סדנא בנושא מדעי המחשב, מתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה הועברה מטעם העתודה המדעית טכנולוגית במשרד החינוך ומטרתה לחשוף את התלמידות ללימודי המחשבים בתיכון ולעודד אותן לבחור במגמה מדעית טכנולוגית. התלמידות פיתחו אפליקציה וזכו לתשבחות מצד המנחה על עבודת צוות מוצלחת והתקדמות מהירה במשימות. תודה למזל קשאני רכזת התכנית בבית הספר, לאירית שטיינמן מחנכת הכיתה, לדנה ברג ולאנטולי אברמוב טכנאי המחשבים בבית הספר שעמל רבות על הכנת התשתיות לקראת יום זה.

 

יום רביעי 8.3

לקט ישראל – כמידי שבוע יצאו התלמידים ללקט ישראל במסגרת חודש המעשים הטובים. הפעם הגיע תורם של  תלמידי י"א 4. התלמידים מיינו וארזו תוצרת חקלאית שנתרמת לעמותות שונות. התלמידים נהנים מאוד מנתינה זו. תודה למירה סילם רכזת תרומה לקהילה, למיכל דר מחנכת הכיתה, יעל פרי יועצת השכבה ויואב שמיר על הליווי של התלמידים.

פרויקט המכסחת הסולריתהתנסות ראשונית בדגם המקור של המכסחת הסולארית. לאחר שאבי ויוסי אנשי התחזוקה מצאו פתרונות יצירתיים לבעיות טכניות המכסחת יצאה ל"נסיעת מבחן" מוצלחת לשמחת התלמידים השותפים בפיתוח, שיוצר עניין הולך וגובר בקרב אנשי מקצוע בתחום תחליפי הדלקים. בהצלחה בתחרות ותודה לחיים ולמפתחים הצעירים

נתינה-  תלמידי שכבה ז' ו ח' אספו חטיפים ותחפושות למען ילדים ממשפחות מעוטות יכולת מדרום ת"א. ההיענות הייתה גדולה ביותר ומכתב תודה ל"מלאכים המתוקים" התקבל בביה"ס דרך מירב גולדמן שהובילה את הפעילות. תודה מירב על שזיכית אותנו. 

וגם זה התקבל אצלי, ממש הרגע במייל וזה מדבר בשם עצמו.

תודה לתלמידי יא 4 ולמיכל שפעלה (ולא טרחה לעדכן)

יום חמישי  9.3

קרנבל פורים בהדסים -

נערכנו רבות בהיבטים שונים, הפגתייים, חינוכיים ומניעתיים. לשמחתנו הרבה ניתן לסכם יום ססגוני שמח ומוצלח. תודה לכל השותפים הרבים. עשרות רבות של חברים נרתמו, תרמו ועשו הנהלת ביה"ס והכפר, הנהגת הורים, מורים ותלמידים אנשי אחזקה ואנשי אבטחה. תודה מקרב לב על מאמץ והרתמות סיב השעון. מעט תמונות מהיום הנפלא לפניכם. תמונות נוספות יועלו בפייסבוק של הנהגת ההורים.

 

 

סיפור המגילה מותיר לנו מורשת חגיגית בדמות ארבע הממים:

1.     משתה- בעניין זה נראה שאיש לא יזדקק לעזרה והנחייה. אם כבר נדרשת התערבות במיתון.

2.     מגילה- קריאת המגילה לעומקה

3.     משלוח מנות

4.     מתנות לאביונים

ההילולה הנהוגה במחוזותינו היא לא יותר מהיבט אחד מתוך ארבעה היבטים של החג. זה הוא בהחלט היבט חגיגי לאלו הנוהגים בשיקול דעת, בתבונה ואחריות בכל ימות השנה ועבור האחרים זו עוד הזדמנות מהזדמנויות רבות לאבד עצמם לדעת ולהביא על עצמם, על חבריהם ועל עוברי אורח סכנות ואסונות. זכרו נא כי לחג הפורים היבטים נוספים וחשובים וראוי שנקפיד עליהם לא פחות משאנו מקפידים לחגוג. אנו יוצאים לחופשה קצרה וממתינים בכוחות מחודשים לישורת האחרונה והחשובה של שנה"ל הנוכחית.

חג שמח אלי וצוות ההנהלה 

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry