> > סיכום שבועי 24.11.16
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


סיכום שבועי 24.11.16

 

"אין צורך שנשים יחזיקו סכין בין השיניים, יש מספיק גברים שיעשו את העבודה"

כך טוען מפקד זרוע היבשה לשעבר- אלוף )מיל'( יפתח רון טל המתנגד לשילוב לוחמות בחי"ר או בשריון אל דבריו מצטרף השר לשעבר ונושא עיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים אביגדור קהלני המבקש לחסוך מהם את תלאות המלחמה ומציע למקד את הנשים בתחומים בהם אין צורך ללחוץ על ההדק ובעיקר להיות אימהות ולהביא ילדים .אני אומנם רוחש כבוד רב לאביגדור קהלני ,גיבור ישראל אין ספק, אך לצערי האמירות הללו לא מוסיפות כבוד לאומרם .לא הייתי פותר את פצצת הדעה הקדומה הזאת כתפיסה מיושנת וחשוכה שאינה רלוונטיות לחיי הדור הזה שהרי נשים  לוחמות אינן תופעה עכשווית ואינה נחלתה של המיתולוגיה היוונית בדמותן של האמזונות -נשים לוחמות .הן מציאות שרירה וקיימת בהיסטוריה של עמים וארצות. אין צורך שנרחיק לכת עד לז'אן דארק ,די להביט בתרומה המכרעת של הנשים הכורדיות  הלוחמות בסוריה בהצלחה רבה נגד ארגון הטרור הרצחני והאכזרי דעאש  וגם עד שם אין צורך שנרחיק לכת כי ממש כאן בבית, משחר ההיסטוריה המתחדשת של עם יהודי בארצו ומולדתו נשים כמו שרה אהרונסון, חנה סנש מניה שוחט ועוד רבות וטובות לקחו חלק בלחימה ובהגנה על הישוב היהודי המתחדש בארצנו, עוד הרבה קודם לאפשרות שהאלוף יפתח רון טל או אביגדור קהלני חשבו לאחוז בנשק .משנת 1995 נשים משמשות כלוחמות במג"ב וביחידות השדה בצה"ל ונלחמות כתף אל כתף עם מיטב הלוחמים והלוחמות .בחמש השנים האחרונות עלה מספק הלומות פי ארבעה .נשים מביאות עימן יתרונות שאין לגברים כמו היכולת לבצע בידוק פיזי לנשים וכושר אבחנה משובח. שנת הטרור האחרונה הוכיחה את תרומתן של לוחמות ערניות בנטרול טרוריסטים באומץ רב ,בחירוף נפש ובהצלת חיי אדם. גם בנות הדסים עושות חייל ונתונים מגדריים בהיבטים לימודיים וצבאיים הדברים מובאים בסופו של הגיליון.

השבוע בויצו הדסים:

יום ראשון  11.20.

הרצאה של עמותת צעדים קטנים לשכבה ז' - ביום ראשון הגיע אלינו מנכ"ל עמותת צעדים קטנים- עמותה הדואגת לרווחת ילדים חולים במחלת ניוון שרירים, בליוווי כלבת השירות – מימי והדגים לתלמידי השכבה כיצד באמצעות הכשרתה ניתן לדאוג לרווחת ילדים החולים במחלות הללו. תלמידי שכבת כיתות ז' ימכרו מארז נרות חנוכה ואת הכסף שיאספו יתרמו לעמותה  למען הכשרת כלבי שירות. יישר כוח ובהצלחה לכולנו. נתגייס ונסייע לתלמידי השכבה בהתרמה שתוסיף אור לתורמים ולנתרמים.  

יום שני21.11

הרצאה בנושא אינטרנט בטוח – שכבה ז' השתתפה בהרצאה בנושא אינטרנט בטוח מאת גלעד האן. גלעד בהכשרתו חוקר עבירות ופשעי מחשב שילב בהרצאתו נושאים רלוונטיים בנושא סיכונים במרחב הסייבר, במערכת המחשב והסמארטפון. ההרצאה חושפת ומלמדת להכיר את הסכנות האורבות לכולנו ברשת האינטרנט ובסמארטפונים, מעניקה ידע רב, כלים ופתרונות לגלישה בטוחה ולצמצום הפגיעה. התלמידים גילו עניין רב ושאלו שאלות בנושא.

יום חמישי 24.11

יום הורים ראשון-  נערכנו יחד תלמידים ומורים לקבל את פני ההורים מלווים בילדיהם למפגש של משוב ושיח. החל משעה 14:00 ועד שעות הערב המאוחרות הגיעו ההורים לביה"ס והתקבלו ע"י הצוות החינוכי. פגשתי הורים רבים בחצר ביה"ס, בכיתות ובמשרדי .אני מודהלכל ההורים הרבים שמצאו לנכון לשתף אותי בשביעות רצונם מהנעשה במרחב החינוכי שלנו ומודה גם לכל ההורים מהם למדתי ולקחתי לתשומת ליבי נושאים שונים שחשוב וניתן לקדמם .

בנות עושות חייל בכל תחומי העשייה הלימודית והחברתית בויצו הדסים. בחרתי להבליט את מעורבותם בתחומים בהם עשינו מאמץ להביא לקידום וצמצום פערים מגדריים- גאווה קהילתית .

%64 מתלמידי כימייה 5 יח"ל  בחטיבה העליונה הן בנות

%58 מתלמידי מתמטיקה 5 יח"ל בחטיבה העליונה הן בנות

%37 מתלמידי פיזיקה 5 יח"ל  בחטיבה העליונה הן בנות

בחודש הבא  אנו עתידים לקבל פרוט מדויק של נתוני הגיוס במפגש חשוב. לצורך הגיליון ביקשתי לקבל את נתוני הגיוס של בנות ויצו הדסים .נעניתי,באופן יוצא דופן ,על כך תודה לטלי מרום, ואני מביא בפניכם את המידע החלקי שהתקבל מצה"ל כפי שנמסרו לי וכלשונם:

•        "מעיון בנתוני  הבנות אפשר לציין שכמובן אחוז המתגייסות מאוד גבוה) %98.8

•        רואים בדוחות שממחזור 2013 יותר ויותר בנות בוחרות ללכת לקרבי ) במחזור מסיימי

2015 כבר מדברות על %12(. 

•        מעל %80 מהבנות משולבות בגיוס יתר איכותי, שזה אומר אחוז המגיעים למערך הקורסים בצה"ל ולקצונה ייעודית, לדוגמה: תוכניתנים, מש"קיות ת"ש ועוד. 

•        מצב הקצינות כ%9 .  

•        במדדים שמשווים את הפוטנציאל שלכם ובכלל הנתונים של הבנות של הבי"ס ביחס לבתי ספר עם אותו אופי אז הבי"ס נמצא בעשירון העליון

•        רק %8 מהבנות במינהלה שזה מצוין!

•        כל הנתונים מתייחסים לבנות ובנימה אישית- מרשים ביותר!!!"

אז בנות יקרות תחלמו רחוק תשאפו חזק ואל תחשבו כמה פחות אתן יכולות לעשות אלא כמה יותר כפי שאמרה ליטל שמש, עיתונאית ולוחמת בסדיר ובמילואים. אי אפשר לעצור את זה עוד. המאמץ הפמיניסטי המתמשך והמצליח-לא-רע-בכלל להשיג שוויון בין נשים לגברים בכל התחומים, משוק העבודה, לא פסח גם על צה"ל. הצבא פותח יותר ויותר שערים ליחידות לוחמות בפני הנשים – ואתן מסתערות בהמוניכן. 

 

  

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry