> > סיכום שבועי 28.10.16
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


סיכום שבועי 28.10.16

סיכום שבועי

עמיתי, מורים, הורים ותלמידים יקרים שלום.

בשבת  של חול המועד סוכות קראנו  את מגילת קהלת, המיוחסת לשלמה המלך, אותה כתב בערוב ימיו, בהיותו מלך חכם ומנוסה שכבר ראה דבר או שניים בחייו. קהלת הוא ספר חריג בנוף המקראי, העוסק בנושאים קיומיים ואוניברסליים. ספקנות עולה ממרבית פסוקיו. הקריאה בו מעוררת פליאה  ובה בעת מטרידה.

מיד לאחריה, בשמיני עצרת קראנו את פרשת וזאת הברכה, פרשה נפלאה החותמת את ספר דברים ואת החומש כולו. "מֹשֶׁה אִישׁ הָאֱלֹהִים", אומר את מילותיו האחרונות, מברך כל אחד ואחד משבטי ישראל, ועולה למות על הר נבו. מילותיו של מנהיג חכם ובא בימים שעבר את פרעה ואת המדבר ואת המכות ואת הניסים והנפלאות. שעליו נאמר "וְלֹא-קָם נָבִיא עוֹד בְּיִשְׂרָאֵל, כְּמֹשֶׁה, אֲשֶׁר יְדָעוֹ יְהוָה, פָּנִים אֶל-פָּנִים" מצוות עלינו להיות "יַחַד שִׁבְטֵי יִשְׂרָאֵל" ומותירות מורשת לדורות.

 שלמה (קהלת) ומשה- שני מנהיגים גדולים שדבריהם מלווים אותנו בקריאות האחרונות בתורה. שני מנהיגים, שדברי התורה  אשר הורישו לנו מלווים אותנו אלפים בשנים.

בסוכות אנו נפרדים: נפרדים מקהלת, מסע החומש הארוך מגיע אל קיצו, נפרדים אנו מספר דברים ונפרדים ממשה.  עם ישראל מתאבל על לכתו של משה שנפרד מעמו וכוחו עדין במותניו "לֹא-כָהֲתָה עֵינוֹ, וְלֹא-נָס לֵחֹה". האֶבל הוא חלק מהדרך לשמחה, האין הוא תחילתו של יש חדש. מסע החומש מסתיים ומתחיל מסע חדש של התיישבות בארצנו. אם קשה הפרידה קהלת מזכיר לנו כי  "לַכֹּל, זְמָן; וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ, תַּחַת הַשָּׁמָיִם". ברגע הבא יכולה להיות שמחה גדולה, הבנה גדולה, אהבה גדולה. הרגע הבא יכול להיות הרגע בו ניכנס אל הארץ המובטחת. משה וקהלת, כמו אנשים גדולים ומשמעותיים בחיינו, מצווים לנו בסוף ימיהם את החיים. מצווים עלינו להמשיך לפעול, לשמוח, ליהנות, להיות מדויקים לטייב ולהטיב, לשאת את המורשת שלנו בגאון, "תּוֹרָה צִוָּה-לָנוּ, מֹשֶׁה:  מוֹרָשָׁה, קְהִלַּת יַעֲקֹב". אנחנו קוראים את דבריהם, מסיימים את החומש ומיד מתחילים  מבראשית. כי מה שנגמר הוא רק שלב בהמשכיות, הסוף הוא גם התחלה.

קהלת אומר במגילה שלו: "מֵרֹאשׁ וְעַד-סוֹף יָדַעְתִּי, כִּי אֵין טוֹב בָּם--כִּי אִם-לִשְׂמוֹחַ, וְלַעֲשׂוֹת טוֹב בְּחַיָּיו" וגם אנו  רעי וחברי  תפקידנו לעשות טוב ולקדם, לשמח ולשמוח בחדוות היצירה . הסתיימה שנה שלמה בחומש. נתחיל מבראשית. אחרי החגים כבר כאן אך גם במהלכם קרה דבר או שניים במרחב החינוכי.

במהלך החג

בינוי וטיפוח סביבתי:

1. ניצלנו את הפגרה והשלמנו את פרויקט הספסול בבית הספר. 14 ספסלים נוספו ל11 הקודמים. השלמנו את הספסלים בשדרת הבוהנייה וספסלים נוספים הונחו ברחבי בית הספר לרווחת כולנו. תודה מקרב לב להנהגת ההורים ולשגיא אשכנזי יו"ר ההנהגה.

2. התאמת משרדים לרכזי שכבה אפשרו לנו שני חדרי ספח נוספים שהיו נחוצים לנו

3. הותאמו שתי כיתות כאקוסטיות בשכבה ז'.

תודה להנהלת כפר הנוער ולזאב טויטו מנכ"ל ויצו הדסים על רעיונות נפלאים והקצאת משאבים.  

 סדנאות מחול בורטיגו-  תלמידי המגמה יצאו ליומיים של סדנאות ריקוד בכפר האקולוגי של להקת ורטיגו. ורטיגו הינה להקת מחול עכשווי בעלת מוניטין בין לאומי, המהווה גם מקום מפגש פיזי - אנושי לאמנים ולקהל בכפר אקולוגי יפיפה. תודה לענת אלון רכזת המגמה המובילה את תלמידיה במקצועיות ובמחויבות  רבה ובעיקר באהבה.

 מאבק המורים - ציבור המורים נואש מהארגונים המייצגים אותו, ויצא למאבק על זכויות שכר בסיסיות הנשללות מהם בתרחישים שונים מזה שנים (תשלום נסיעות, אי הכרה בשנות ותק, טעויות בחישובי שכר). גם מבין מורי ויצו הדסים היו מי שמצאו זמן לקחת חלק במאבק חשוב ועשו דרכם למשרד החינוך בתל אביב. שמחתי לפגוש בין המורים שלנו את טל פאר ונודע לי ממנו כי גם הילה שפט והדר חבאז היו בין המפגינים. פגשתי אף את אייל סגל  בוגר שלנו ופעיל חברתי משחר נעוריו שהגיע יחד עם חבריו לשנת השרות  לתמוך במורים. אני מקווה מאוד כי בהזדמנויות הבאות נראה מורים רבים יותר באים  לוקחים חלק במאבק  הלגיטימי ובאים לידי ביטוי בעניין זה ובנושאים שונים. העומדים על סדר היום החברתי. החינוך למעורבות חברתית כמו לכל עניין אחר הוא בראש ובראשונה דוגמה אישית.

יום ה'

סדנאות בנהיגה מונעת לשכבה יא- כמדי שנה גם השנה התקיימו סדנאות ...

מפגש מסכם המשלחת לפולין- ממש לפני שנה בימים אלו עשינו את דרכנו ברחבי פולין במסע משמעותי משואה לתקומה. זיכרונות חוזרים וצפים ואני כמו רבים מאתנו מתרגש עם חברי המשלחת היוצאת. אני מאחל לחברים מסע משמעותי. בבואי לברככם - תלמידינו הבוגרים, בהשראת ברכתו של פרופסור יוסף קלוזנר לעמוס עוז בילדותו, אני מבקש לברככם -שתצלח דרככם ותלמדו ממסע זה ש "יש ללכת בדרך שמוליך המצפון ולא העדר האנושי הוא הרב השליט באותה שעה".

חברי היקרים הנה הגענו לאחריי החגים. שנה מתחדשת כמו שכתבה המשוררת נעמי שמר בשירה  "התחדשות": אחרי החגים יתחדש הכול, יתחדשו וישובו ימי החול, האוויר, העפר, המטר והאש גם אתה, גם אתה תתחדש.

שתתחדש עלינו שנה נפלאה ושגשמי ברכה יתחדשו עלינו ירוו את צימאונה של אדמתנו ואת צימאוננו לדעת,  לאחווה  ולשלום.

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry