> > סיכום שבועי 05.05.17
צור קשר צור קשר
הדפס הדפס


סיכום שבועי 05.05.17

עמיתי הורים ותלמידים יקרים שלום

הצפירה לזכר הנופלים, שהושמעה ביום א' בערב יום הזיכרון,  נתנה את האות לפתיחה של שבוע רב משמעות ותוכן. שבוע בו עסקנו בתכנים רגישים ומרגשים של זהות ואובדן הכרוכים זה בזה.  העלנו את זכר הנופלים בפעולות האיבה ובמערכות ישראל וכאבנו את האובדן של מיטב בננו ובנותינו. בטקסים מרגשים שהעלו תלמידי ביה"ס וחניכי הכפר עמדנו אילמים, אין מילים היכולות לבטא את הכאב הלאומי שנגע כמעט בכל בית. כאב המשפחות השכולות  ששום דבר בחייהם, לא יהיה דומה למה שהיה לאחר אותה נקישה מהוססת בדלת. מה ניתן לומר מול עיניהם הדומעות ולבם הכואב? איך נוכל לנחם? ואין ניחם. אנחנו יכולים רק לחבק, לכבד, לזכור. כך עשינו וכך היה בכפר, בביה"ס ובמושבה שנעלה את אירועי יום הזיכרון בקהילה שלנו בריצה לזכר הנופלים, שארגנו נערי המושבה הנפלאים.  ריצה  קבוצתית שהתגבשה כמעט באופן ספונטני לכדי עשרות רבות שרצו לזכר ולכבוד...

השבוע היה סמלי במיוחד עבור  תלמידי שכבה י' שהובילו בכבוד טקס רב משמעות בתחילתו של השבוע ביום הזיכרון וקבלו בסופו, בגבעת התחמושת, את תעודת הזהות  של מדינתנו הקטנה שנודעת בגדולתה, זוהי גדולת הנופלים, טובי הבנים, עזי רוח וברי לבב שבמותם קדשו לנו חיים במדינה ובית.

 

סיכום שבועי

יום א'  30.4

ישיבת ההנהלה השבועית-  התקיימה בביתו של חברנו רכז שכבה י' שמוליק דרורי. שמוליק ששבר את רגלו במהלך מסלול בכרמל חגג יום הולדת ביום א' ואנו קיימנו לכבודו את ישיבת ההנהלה בביתו. חגגנו יחד יום הולדת כמנהגנו, וקיימנו פגישת עבודה שהתייחסה בעיקר להטמעת דרך הער"ך, אסיפת המורים והאירועים הרבים הצפויים לנו במהלך החודש הקרוב, הדחוס  והאחרון של שנת לימודים  מוצלחת ביותר, אך לא נמהר לברך על המוגמר טרם עת. בכל אופן אנצל את ההזדמנות לאחל בשם כולנו לשמוליק היקר מזל טוב, החלמה מהירה ולברך אותו על עצם המועמדות המכובדת כשלעצמה כ"מורה של המדינה".

 

טקסי יום הזיכרון – בערבו של יום התכנסנו, יחד עם חניכי כפר הנוער, לאווירת יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה בטקס מרגש של החניכים  בשיר וסיפור בתחושה של קדושה כבשנו דמעה.

יום ב'   1.5

היה בסימן אירועי יום הזיכרון. והפעם תלמידי שכבה י',  שהתכוננו היטב ולאורך זמן, קיימו טקס מרשים ומוקפד, לעילא ולעילא בפני קהל רב של כ 2000 איש: תלמידי ביה"ס, עשרות רבות של בוגרים שזה אך סיימו לימודיהם בביה"ס - הם גאוותנו, הורים, אורחים ונכבדים לצד הפעוטות של גני הילדים הפועלים בהדסים. טקסטים שנבחרו בקפידה, חלקם פרי עיטם של התלמידים יחד עם עיבודים מוסיקליים מקוריים רגשו את הקהל הרב והוסיפו לתחושת הסולידריות והקדושה. תודה לחניכים ולצוות החינוכי בפנימייה, למיכל מנגר, לצוות שכבה י', למילה וגרישה ולכל התלמידים שהשתתפו בטקס.

ריצה לזכר הנופלים - אחה"צ התכנסנו בסמוך לאולם הספורט במושבה תלמידים ותושבים לריצה לזכר הנופלים 5 ק"מ עד ל"יד לבנים" שם הנחנו פרח הרכנו ראש והמשכנו בריצה במקצים שונים. תודה לנדב הרשקוביץ על ארגון ולאנשים הרבים והטובים שבאו לכבד ולרוץ בצוותא.

יום ג'   2.5

חיילים מצטיינים ומצטייני נשיא - ביום העצמאות ה - 69 למדינת ישראל בין החיילים המצטיינים ומצטייני נשיא היו גם בוגרי הדסים שהביאו גאווה רבה

למשפחותיהם, לכפר הנוער ויצו הדסים ולישוב:

  • עדי ארד- בוגרת כפר הנוער בביה"ס - מצטיינת נשיא המדינה.
  • פולינה רודקובסקי  - בוגרת כפר הנוער בפנימייה ובביה"ס - מצטיינת נשיא המדינה
  • דן גולן  -  בוגר כפר הנוער בפנימייה ובביה"ס מצטיין אלוף פיקוד צפון
  • דיוויד סבילדר – בוגר כפר הנוער בפנימייה ובביה"ס - מצטיין מח"ט גולני

יום ד' 3.5

אסיפת המורים - ראשית וקודם לכל אני מבקש להודות לאורית על התמיכה והסיוע הנרחב בהכנות הנרחבות ולכל אורכה של הפעילות, למיכל מנגר על החבירה לשרון כהן ועל הסיוע בסידור ולאנשי התחזוקה צחי ואלכס. לכם המורים על מטעמים נפלאים מעשי ידיכם ועל נוכחות פעילה ושיתוף פעולה. בהמשך לדברי הפתיחה - אנו מקווים לקדם שפה אחידה בדרך הער"ך. חשוב שהשפה הבית ספרית הייחודית תבוא לידי ביטוי בפעולות הפדגוגיות היומיומיות שלנו ובאמצעות תחומי הדעת הנלמדים בכיתה. פיתחנו כלים שונים ומגוונים וחשוב שכולנו נעשה בהם שימוש מושכל ושוטף, תוך חיזוק הקשר ביננו לבין התלמידים והוריהם, ותוך הדגשת ערכי הליבה, הערכים הנגזרים מתחום הדעת, הרלוונטיות של החומר הלימודי לחיינו והשימוש בכלים חינוכיים מתקדמים ומתאימים המכוונים ללמידה משמעותית ברוח הייחודיות הבית ספרית. רק לאחר "יישור קו" נוכל לומר בוודאות כי פרצנו דרך נוספת בעשייה חינוכית משמעותית ורלוונטית. מעבר לכך אני מבקש לומר בשפתו של שרון כהן כי "מצאנו חן בעינכם".

 

יום ה' 4.5.

יום שדה שכבה ט כיתות ט1, ט6 יצאו לנווט ביפו. יום השדה התחיל בתצפית על הים ועל שכונות יפו לכיוון הנמל ונמשכו בין הסמטאות העתיקות של העיר. התלמידים ניווטו בעזרת מפות, שוחחו על תיירים ונחשפו לייחודיותה של העיר.  תודה לדרורית ולירון.

 

 

הורה מעשיר- במסגרת פעילות הורים מעשירים דני אור מעביר הרצאה בנושא שימוש נכון ובטוח באופניים. תודה לך דני

טיול זהות שכבה י'

לאחר יום גדוש פעילות, שכלל סיור בעקבות שחרור ירושלים, טיול בדרך בורמה התכנסו התלמידים בגבעת התחמושת בירושלים לטקס וחלוקת תעודות הזהות. עליתי לפגוש את התלמידים עם שמוליק רכז השכבה שהתקבל בהתרגשות רבה. לאחר שצפינו והקשבנו לדויד בן גוריון מכריז על עצמאות המדינה קיימנו טקס מרגש וחילקנו את תעודות הזהות לתלמידים, התפזרנו לאחר ששרנו את תקוותנו בהתרגשות ובהתלהבות רבה. אירוע רב משמעות. אם בר/בת  המצווה מסמלת את התבגרותנו כיהודים הרי קבלת תעודת הזהות המסמלת את התבגרותנו כאזרחים ומשלימה את תמונת חיינו ועתידנו בארץ ישראל

תלמידי שכבה י' היקרים - אין אורים ותומים. חובתכם כמו חובתנו לברר ולשאול שאלות נוקבות את המנהיגות הארצית, את המנהיגות המקומית, את חבריכם, את עצמכם. עליכם ללמוד ולהעמיק בסוגיות שהן מעבר להיכן וכיצד נבלה בסוף השבוע הקרוב. תחת זאת עליכם להעמיק בסוגיות חברתיות ומדיניות ולגבש דעה על בסיס הבנה רחבה וברור סוגיות לעומקן. בואו תהיו לנו מנהיגי העתיד, היו משכילים, למדו והרחיבו אופקים. היו יזמים וקחו אחריות. תפתחו עצמכם למצוינות אישית, בגוף ובנפש. בואו בקהל ישראל וגלו מעורבות חברתית. גבשו דעה ותתווכחו, אל תהססו לשנות ולעדכן את דעתכם אם נוכחתם שטעיתם. אנו מחכים לכם  בקוצר רוח, לראותכם מהווים חלק ממנהיגות איכותית רעננה. אך קודם כל השלימו את חוק לימודיכם בדרך לתעודת בגרות איכותית ולכו בדרך הערכית שהתווינו לפניכם. עד כה לשבוע רב משמעות זה. תודה למיכל המחליפה של שמוליק, לשמוליק רכז השכבה למחנכים המלווים ולשרה רז על הסיוע והארגון.  בשנת ה 69 לעצמאותנו מדינת ישראל יכולה להתגאות בהישגים רבים: כלכליים, טכנולוגיים ביטחוניים ועוד. מאחר ואנו נודעים על שלל הישגנו גם בקיטורים והבעת חוסר סיפוק לצורך ושלא לצורך  אני מצרף שורה של הישגים שהגיע לידיי ומקווה שלפחות לשעה קלה נהייה גאים באומה ועם שהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי.

סוף שבוע נעים - אלי וצוות ההנהלה.

·       ישראל היא המדינה קולטת ההגירה הגדולה בעולם באופן יחסי לגודלה. גם שיעור הילודה הינו הגבוה בעולם המערבי.

·       אנחנו נמצאים במקום השני בהוצאת הספרים החדשים לנפש.

·       שני ישראליים הם אלו שפיתחו את הטכנולוגיה שמשמשת את נאס"א למשלוח תמונות וידיאו מ"מאדים" לכדור-הארץ.

·       מיקרוסופט ישראל היא זו שפיתחה את מערכת ההפעלה "ווינדוס xp "

·       ה"מסנג'ר" הראשון פותח בשנת 1996 על ידי ארבעה צעירים ישראליים ICQ

·       ההמצאה המסייעת למיליונים " waze" אפליקציה לניווט הינה המצאה ישראלית. כמו גם "הדיסק און קיי".

·       חברת מיקרוסופט בחרה בישראל  לפתוח בה  את המרכז-לפיתוח היחיד שלה מחוץ לארה"ב.

·       ישראל במקום השלישי בעולם במספר האנשים בעלי תואר אקדמאי.

·       דקל ממוצע מניב בעולם כ 17 ק"ג תמרים, בישראל הגיעו כבר לעצי דקל המניבים קרוב ל 180 ק"ג.

·       שיטות הידרולוגיות מדהימות פותחו בישראל, המאפשרות גידולים חקלאיים במקומות צחיחים, שיטות אלו נלמדות בכל העולם גם אצל האינדיאנים המתגוררים באריזונה.

·       מרכז הפיתוח הגדול בעולם של חברת מוטורולה, נמצא בארץ.

·       השיא בגידולי כותנה לדונם 245 ק"ג הינו בישראל, הממוצע העולמי עומד על 70 ק"ג בלבד.

·       בארץ יותר מוזיאונים באופן יחסי לגודל האוכלוסייה, מאשר בכל מדינה אחרת.

·       השקייה בטפטפות, החוסכת הרבה מים, המצאה ישראלית.

·       בארץ יש את האחוז הגבוה ביותר של מחשבים אישיים.

·       ישראל שלחה 120 רופאים לאזורים מוכי הצונאמי באסיה, כמו גם 82 טון של ציוד רפואי וסיוע הומניטארי.

·       הכלכלה בישראל גדולה יותר מאלו של כל שכנותיה יחד.

·       בעולם, 8 מדינות בלבד יכולות לשגר לווינים לחלל, אחת מהן ישראל.

·       מרבית האשפה 85% מטופלת בארץ באופן ידידותי לסביבה.

·       הישראלים הם העם שהאחוז הגבוה ביותר ממנו מחזיק בפטנט רשום.

·       שירותי-הביטחון הישראלים נהנים מהערכה רבה בכל העולם,

·       חברות תעופה מכל העולם באות ללמוד בישראל איך ליצור סידורי בטיחות מקסימאליים בנמלי תעופה.

·       בשנת אלפיים ההכנסה לנפש בישראל הייתה גדולה מההכנסה לנפש בבריטניה.

·       והרשימה עוד ארוכה וכוללת הישגים מדהימים בתחום הפיתוח  האזרחי והצבאי אשר על חלקן הגדול איננו יודעים כלל.

כפר הנוער ויצ"ו הדסים | לימודי תיכון | פנימייה | מפת אתר | תקנון סליקה
כפר הנוער ויצ"ו הדסים, דואר הדסים 42845, טלפון: 09-8999252, פקס: 09-8995581
עיצוב: איוון טיכיינקו  |  תיכנות: entry